Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

.NET Developer – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı

İ-Akademi’nin tam 300 saatlik geniş kapsamlı .Net Developer C# Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı kursu ile yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.
Eğitmen
Sarp Vahabi
484 students Kayıtlı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
 • Eğitim İçeriği (Müfredat)
NET-1024x576
En Yakın Eğitim Takvimi
4 Haziran 2024
 • 00

  gün

 • 00

  saat

 • 00

  dakika

 • 00

  saniye

 
En Yakın Eğitim Takvimi
8 Haziran 2024
 • 00

  gün

 • 00

  saat

 • 00

  dakika

 • 00

  saniye

Eğitim Hakkında

İzmir Microsoft sertifikalı full stack yazılım kursları arıyorsanız doğru yerdesiniz! İ-Akademi’nin tam 300 saatlik geniş kapsamlı .Net Developer – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı kursu ile yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Profesyonel programcılar yetiştirmeyi amaçlayan bu kurs, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft yetkili eğitim merkezi İ-Akademi’de sizleri bekliyor. Kurs boyunca; C#’den HTML’e, JavaScript’ten ASP.NET Core’a kadar yazılım ve bilişim teknolojilerinin en önemli konularını öğrenecek ve profesyonel yazılım projelerinde görev almanızı sağlayacak kabiliyetler kazanacaksınız.

Yazılım uzmanlığı eğitimi; Windows Service ve Web uygulamaları geliştirmek için C#, .NET Framework, SQL Server, HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, AJAX , Git Kullanımı, Entity Framework Core, ASP.NET Core Identity, ASP.NET Core MVC, ASP.NET Razor Pages, ASP.NET CORE Web Api, RabbitMQ, Redis, MongoDB teknolojilerine hakim, uzman programcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yazılım kursu kapsamında yazılım dersini tamamlayan adaylarımız, bir web uygulaması için tam işlevli bir web hizmeti veya sunucu tarafı kodunu tasarlamaya, kodlamaya, test etmeye ve dağıtmaya hazır olacaklardır. Bu kursun sonunda öğrenciler almış oldukları yazılım dersi ile kendilerini Full-Stack .Net Developer olarak tanımlayabilirler.

Yazılım eğitiminde, Microsoft’un yazılım geliştirme teknolojisi yığınının temel özelliklerini ve yeteneklerini öğreneceksiniz. Bu, en yaygın kullanılan modern nesne yönelimli programlama dillerinden biri olan .NET – oldukça üretken ve kapsamlı bir geliştirme frameworku- ve çok çeşitli destekleyici ve ilgili teknolojilerden oluşan C# programlama dilini içerir. Verilen kurs programında C# programlama dersleri de yer almaktadır. Ayrıca, veritabanı yönetimi, test odaklı geliştirme, çevik yöntemler, Visual Studio IDE ve yazılım geliştirme alanında bir kariyere girişinizi hızlandırmaya yardımcı olacak diğer anahtar kavram ve araçlarla yazılım kursumuzun içerisinde yer alan C# programlama dersleri sayesinde tanışacaksınız.

Tüm sınıflarımızda olduğu gibi, bu sınıf da uygulayarak öğrenme çerçevesinde tasarlanmıştır. Eğitmenlerimiz, sınıfa yeni teknik materyaller tanıtacaklar, canlı kodlama alıştırmaları yoluyla yeni kavramların nasıl uygulanacağını gösterecekler, öğrenci koduyla ilgili geri bildirimleri inceleyecek ve geri bildirecekler. Çoğu öğrenme, kodlama yoluyla yeni bilginin uygulanmasından geçecektir.

Sadece egzersizler üzerinde çalışmakla kalmayıp, ikili programda ve daha büyük takımlarda da birlikte çalışacaksınız. Gerçek dünyadaki yazılım geliştirme bir takım sporudur, bu yüzden çalışma ortamları oluşturmak ve sunmak için bir takım ortamında nasıl çalışacağınızı öğrenmeniz önemlidir.

Microsoft Partneri İ-Akademi; 300 saatlik detaylı .net yazılım eğitimi içeriği ve Microsoft sertifikalı eğitmenleri sayesinde İzmir yazılım kursları arasında başarısını ve tecrübesini kanıtlamıştır.

C # dili ve .NET, Microsoft’un uygulama geliştirme için teknoloji yığınının merkezi parçalarıdır. Diğer Microsoft teknolojileri veya açık kaynaklı teknolojiler ile birleştirildiğinde, geliştiriciler, web uygulamalarından sunucu tarafındaki web hizmetlerine, bu teknoloji yığınını kullanan kurumsal ölçekli işlem işleme sistemlerine kadar çok çeşitli uygulamalar oluşturma yeteneğine sahiptir.

Neler Öğreneceksiniz?

C#, sektörde yaygın olarak kullanıldığı gibi dünyanın en çok kullanılan üç programlama dilinden biridir. Bu kurstaki C# eğitimiyle atılacak olan C# temelleri, herhangi bir platformdaki temel programlama konseptleri konusunda rahat etmenize yardımcı olacaktır. Yazılım kursumuz içerisindeki C# eğitim ile ilk önce, C# dilinin sözdizimini öğreneceksiniz. Sonra, .NET’in yerleşik özelliklerini keşfedeceksiniz. Son olarak, nesneye yönelik programlama tekniklerini kullanarak sorunların nasıl çözüleceğini keşfedeceksiniz. Bu kursu tamamladığınızda, gerçek dünyadaki çözümler için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerilere sahip olacaksınız. Kurs sayesinde algoritma eğitiminde kazanılabilecek algoritma mantığını da kavrayabileceksiniz.

Bu kurs, Windows Forms ile uygulama oluşturmaya başlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Masaüstü uygulamaları oluşturarak WinForms’un temel öğelerini inceleyerek başlıyoruz. Windows Forms’ın temelini anladıktan sonra, dikkatimizi Visual Studio’da bulunan araçlara çeviriyoruz. Daha sonra bazı ortak uygulama düzenlerine bakarız ve her biri için eksiksiz bir uygulama oluştururuz. Daha sonra, Windows Forms’un veri bağlama özelliklerinin incelenmesi. Basit nesnelere, DataSet ve LINQ to SQL varlıklarına bağlanırız.

Bu modül, öncelikle uygulamalarında SQL Server kullanan C# geliştiricileri içindir. T-SQL geliştiricileri ve veritabanı yöneticileri de faydalı bulacaktır. Bu modülün amacı, öğrencilere, tüm SQL Server ile ilgili disiplinler (Veritabanı Yönetimi, Veritabanı Geliştirme ve İş Zekası) tarafından kullanılan Transact-SQL dili hakkında iyi bir eğitim vermektir. Ayrıca, öğrencilere bir Microsoft SQL Server veritabanı geliştirmek için bilgi ve beceriler kazandırmaktadır. Bu modül, bir veritabanını geliştirme ile ilgili SQL Server ürün özelliklerini ve araçlarını nasıl kullanacaklarını öğretmeye odaklanmaktadır.

Web için uygulamalar yaratmanın özünde HTML, CSS ve JavaScript bilgisi bulunmaktadır. Bu kursta web için nasıl uygulama yaratacağınızı öğreneceksiniz. İlk önce, web’deki içeriği HTML ile görüntülemeyi öğreneceksiniz. Ardından, web’i CSS ile şekillendirmeyi keşfedeceksiniz. Son olarak, web uygulamalarını JavaScript ile etkileşimli hale getirmeyi keşfedeceksiniz. Bu kursu tamamladığınızda, web için uygulamalar oluşturmak için ileriye giderken size yardımcı olacak temel bir HTML, CSS, JavaScript, JQuery ve Bootstrap bilgisine sahip olacaksınız.

ASP.NET Core, geliştiricilerin ASP.NET Core MVC ile daha kolay uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan birçok yeni özellik sunar. Bu kursta ASP.NET Core MVC ile Web Uygulamaları Oluşturma, ASP.NET Core MVC ile tamamen çalışan bir modern web uygulaması oluşturmayı öğreneceksiniz. İlk önce, bir ASP.NET Core projesinin nasıl yapılandırıldığını öğreneceksiniz. Daha sonra, Entity Framework Core kullanarak bir veritabanına bağlanan birkaç sayfanın nasıl oluşturulduğunu öğreneceksiniz. Bu sayfaları oluşturmak için, Razor, yardımcı programları etiketleme, düzenler ve bileşenleri görüntüleme hakkında bilgi edineceksiniz. Son olarak, ASP.NET Identity kullanarak kullanıcıların kimliklerini nasıl doğrulayacağınızı anlayacaksınız. Bu kursu tamamladığınızda, gerçek dünya web uygulamaları oluşturmak için ASP.NET Core MVC becerilerine ve bilgisine sahip olacaksınız.

Entity Framework Core, .NET tabanlı yazılımda veritabanı kalıcılığı sağlamak için Microsoft’un en yeni O/RM sürümüdür. EF Core, Entity Framework’ün sıfırdan yazılmış, hafif ve genişletilebilir bir sürümüdür. EF Core’da yeniyseniz veya önceki EF deneyiminizi EF Core’a nasıl değiştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu kurs ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Öncelikle, .NET nesnelerinizle veritabanınız arasında köprü görevi görecek EF Core veri modelini nasıl tanımlayacağınızı öğreneceksiniz. Daha sonra, EF Core’un çeşitli API’lerini kullanarak veri modeli ile nasıl etkileşime gireceğinizi öğreneceksiniz. Son olarak, bu modeli .NET Framework ve cross-platform ASP.NET Core MVC uygulamasına dayalı bir masaüstü uygulamasına nasıl dahil edeceğiniz gösterilecektir. Bu dersin sonunda, .NET Framework veya EF Core kullanarak .NET Core yazılımı oluşturabileceksiniz. Tüm kodlamalar Visual Studio’da Windows ortamında yapılacaktır.

MongoDB modülü ile NoSQL dünyasına giriş yaparak MongoDB kurulumu ve  kullanımını öğreneceksiniz.

Sıfırdan adım adım Redis(Distributed Cache) ve In-Memory cache yapısını her yönüyle öğreneksiniz.

RabbitMQ mesaj kuyruk sistemini yer yönüyle öğrenerek etkin projeler geliştirebileceksiniz.

Yazılım tasarımı üzerine soyut düşünce ve modelleme yetkinliklerini öğreneceksiniz.

Microsoft Partneri İ-Akademi; 300 saatlik detaylı yazılım eğitimi içeriği ve Microsoft sertifikalı eğitmenleri sayesinde İzmir yazılım kursları arasında başarısını ve tecrübesini kanıtlamıştır.

Hedef Kitle

Yazılım uzmanlığı ve veritabanı uzmanlık eğitimine bilgisayar ve office uygulamalarını kullanabilen, analitik düşünme yeteneğine sahip, geleceğin teknolojisi olan nesne tabanlı programlamayı öğrenmeye ve bu sektörde çalışmaya istekli en az lise mezunu herkes katılabilir.

Ön Koşullar

Microsoft işletim sistemi ve temel bilgisayar kullanımı hakkında genel bilgi sahibi olmak bu kursa katılım göstermek için yeterlidir.

Ünvanlar

 • Uygulama Geliştirici
 • Yazılım Mimarı
 • Yazılım Uzmanı
 • Veritabanı Uzmanı
 • Full-Stack Developer
 • Back-End Developer
 • .NET Developer

Çalışma Alanları

 • Freelance yurt içi veya yurt dışı yazılım geliştirici
 • Yazılım, teknoloji ve bilişim şirketleri
 • Microsoft İş ve/veya Çözüm Ortakları
 • Kurumların Bilgi İşlem ve Yazılım Departmanları Departmanların
 • Fabrikaların Bilgi İşlem ve Yazılım Departmanları Departmanları
 • Eğitim ve Danışmanlık Firmaları

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • C# Programlama
 • C# ile Nesne Yönelimli Tasarım yapabilme
 • Windows Forms ile Masaüstü Uygulama programlama
 • ASP.NET MVC, ASP.NET CORE WEB API ve ASP.NET Core ile web uygulamaları yaratabilme
 • Uygulamalarda Kimliklendirme ve Yetkilendirme uygulayabilme
 • Git kullanımı
 • T-SQL sorgulama ve programlama yapabilme

Sınavlar

Aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

Sertifikalar

Katılım sertifikasının yanı sıra; aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

İleri Eğitimler

C# İLE NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMA
SQL VERİTABANI GELİŞTİRME VE TRANSACT-SQL İLE VERİ SORGULAMA - 50 SAAT
ENTITY FRAMEWORK CORE İLE VERİYE ERİŞİM
ASP.NET CORE WEB UYGULAMALARI GELİŞTİRME
.NET TASARIM DESENLERİ VE UYGULAMALARI (Bu modüldeki konular eğitimin tamamına yayılmıştır)
Course details
Süre 300 Saat
Konu Başlıkları 472
Seviye Başlangıç
Basic info

İ-Akademi’nin tam 300 saatlik geniş kapsamlı .Net Developer – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı kursu ile yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Profesyonel programcılar yetiştirmeyi amaçlayan bu kurs, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft yetkili eğitim merkezi İ-Akademi’de sizleri bekliyor. Kurs boyunca; C#’den HTML’e, JavaScript’ten ASP.NET Core’a kadar yazılım ve bilişim teknolojilerinin en önemli konularını öğrenecek ve profesyonel yazılım projelerinde görev almanızı sağlayacak kabiliyetler kazanacaksınız.

Course requirements

Microsoft işletim sistemi ve temel bilgisayar kullanımı hakkında genel bilgi sahibi olmak bu kursa katılım göstermek için yeterlidir.

Intended audience

Yazılım uzmanlığı ve veritabanı uzmanlık eğitimine bilgisayar ve Office uygulamalarını kullanabilen, analitik düşünme yeteneğine sahip, geleceğin teknolojisi olan nesne tabanlı programlamayı öğrenmeye ve bu sektörde çalışmaya istekli en az lise mezunu herkes katılabilir.
  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.