fbpx

.NET Developer – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı

Sınıf Kontenjanı: 10 öğrenci
Süre: 300 Saat
Dersler: 534

Bize Ulaşın

  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.

  Eğitim Hakkında

  İzmir Microsoft sertifikalı yazılım kursları arıyorsanız doğru yerdesiniz! İ-Akademi’nin tam 300 saatlik geniş kapsamlı .Net Developer – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı kursu ile yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Profesyonel programcılar yetiştirmeyi amaçlayan bu kurs, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft yetkili eğitim merkezi İ-Akademi’de sizleri bekliyor. Kurs boyunca; C#’den HTML’e, JavaScript’ten ASP.NET Core’a kadar yazılım ve bilişim teknolojilerinin en önemli konularını öğrenecek ve profesyonel yazılım projelerinde görev almanızı sağlayacak kabiliyetler kazanacaksınız.

  Yazılım uzmanlığı eğitimi; Windows Service ve Web uygulamaları geliştirmek için C#, .NET Framework, SQL Server, HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, AJAX , Git Kullanımı, ADO.NET, ADO.NET Entity Framework, ASP.NET Identity, ASP.NET MVC, ASP.NET Core, ASP.NET CORE WEB API teknolojilerine hakim, uzman programcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Yazılım kursu kapsamında yazılım dersini tamamlayan adaylarımız, bir web uygulaması için tam işlevli bir web hizmeti veya sunucu tarafı kodunu tasarlamaya, kodlamaya, test etmeye ve dağıtmaya hazır olacaklardır. Bu kursun sonunda öğrenciler almış oldukları yazılım dersi ile kendilerini Full-Stack .Net Developer olarak tanımlayabilirler.

  Yazılım eğitiminde, Microsoft’un yazılım geliştirme teknolojisi yığınının temel özelliklerini ve yeteneklerini öğreneceksiniz. Bu, en yaygın kullanılan modern nesne yönelimli programlama dillerinden biri olan .NET – oldukça üretken ve kapsamlı bir geliştirme frameworku- ve çok çeşitli destekleyici ve ilgili teknolojilerden oluşan C# programlama dilini içerir. Verilen kurs programında C# programlama dersleri de yer almaktadır. Ayrıca, veritabanı yönetimi, test odaklı geliştirme, çevik yöntemler, Visual Studio IDE ve yazılım geliştirme alanında bir kariyere girişinizi hızlandırmaya yardımcı olacak diğer anahtar kavram ve araçlarla yazılım kursumuzun içerisinde yer alan C# programlama dersleri sayesinde tanışacaksınız.

  Tüm sınıflarımızda olduğu gibi, bu sınıf da uygulayarak öğrenme çerçevesinde tasarlanmıştır. Eğitmenlerimiz, sınıfa yeni teknik materyaller tanıtacaklar, canlı kodlama alıştırmaları yoluyla yeni kavramların nasıl uygulanacağını gösterecekler, öğrenci koduyla ilgili geri bildirimleri inceleyecek ve geri bildirecekler. Çoğu öğrenme, kodlama yoluyla yeni bilginin uygulanmasından geçecektir.

  Sadece egzersizler üzerinde çalışmakla kalmayıp, ikili programda ve daha büyük takımlarda da birlikte çalışacaksınız. Gerçek dünyadaki yazılım geliştirme bir takım sporudur, bu yüzden çalışma ortamları oluşturmak ve sunmak için bir takım ortamında nasıl çalışacağınızı öğrenmeniz önemlidir.

  Microsoft Partneri İ-Akademi; 300 saatlik detaylı yazılım eğitimi içeriği ve Microsoft sertifikalı eğitmenleri sayesinde İzmir yazılım kursları arasında başarısını ve tecrübesini kanıtlamıştır.

  C # dili ve .NET, Microsoft’un uygulama geliştirme için teknoloji yığınının merkezi parçalarıdır. Diğer Microsoft teknolojileri veya açık kaynaklı teknolojiler ile birleştirildiğinde, geliştiriciler, web uygulamalarından sunucu tarafındaki web hizmetlerine, bu teknoloji yığınını kullanan kurumsal ölçekli işlem işleme sistemlerine kadar çok çeşitli uygulamalar oluşturma yeteneğine sahiptir.

  Neler Öğreneceksiniz?

  C#

  C#, sektörde yaygın olarak kullanıldığı gibi dünyanın en çok kullanılan üç programlama dilinden biridir. Bu kurstaki C# eğitimiyle atılacak olan C# temelleri, herhangi bir platformdaki temel programlama konseptleri konusunda rahat etmenize yardımcı olacaktır. Yazılım kursumuz içerisindeki C# eğitim ile ilk önce, C# dilinin sözdizimini öğreneceksiniz. Sonra, .NET’in yerleşik özelliklerini keşfedeceksiniz. Son olarak, nesneye yönelik programlama tekniklerini kullanarak sorunların nasıl çözüleceğini keşfedeceksiniz. Bu kursu tamamladığınızda, gerçek dünyadaki çözümler için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerilere sahip olacaksınız. Kurs sayesinde algoritma eğitiminde kazanılabilecek algoritma mantığını da kavrayabileceksiniz.

  Windows Forms

  Bu kurs, Windows Forms ile uygulama oluşturmaya başlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Masaüstü uygulamaları oluşturarak WinForms’un temel öğelerini inceleyerek başlıyoruz. Windows Forms’ın temelini anladıktan sonra, dikkatimizi Visual Studio’da bulunan araçlara çeviriyoruz. Daha sonra bazı ortak uygulama düzenlerine bakarız ve her biri için eksiksiz bir uygulama oluştururuz. Daha sonra, Windows Forms’un veri bağlama özelliklerinin incelenmesi. Basit nesnelere, DataSet ve LINQ to SQL varlıklarına bağlanırız.

  SQL Server – TSQL

  Bu modül, öncelikle uygulamalarında SQL Server kullanan C# geliştiricileri içindir. T-SQL geliştiricileri ve veritabanı yöneticileri de faydalı bulacaktır. Bu modülün amacı, öğrencilere, tüm SQL Server ile ilgili disiplinler (Veritabanı Yönetimi, Veritabanı Geliştirme ve İş Zekası) tarafından kullanılan Transact-SQL dili hakkında iyi bir eğitim vermektir. Ayrıca, öğrencilere bir Microsoft SQL Server veritabanı geliştirmek için bilgi ve beceriler kazandırmaktadır. Bu modül, bir veritabanını geliştirme ile ilgili SQL Server ürün özelliklerini ve araçlarını nasıl kullanacaklarını öğretmeye odaklanmaktadır.

  HTML, CSS, JavaScript, JQuery & Bootstrap

  Web için uygulamalar yaratmanın özünde HTML, CSS ve JavaScript bilgisi bulunmaktadır. Bu kursta web için nasıl uygulama yaratacağınızı öğreneceksiniz. İlk önce, web’deki içeriği HTML ile görüntülemeyi öğreneceksiniz. Ardından, web’i CSS ile şekillendirmeyi keşfedeceksiniz. Son olarak, web uygulamalarını JavaScript ile etkileşimli hale getirmeyi keşfedeceksiniz. Bu kursu tamamladığınızda, web için uygulamalar oluşturmak için ileriye giderken size yardımcı olacak temel bir HTML, CSS, JavaScript, JQuery ve Bootstrap bilgisine sahip olacaksınız.

  ASP.NET MVC

  Bu modül size ASP.NET MVC ile uygulama geliştirmeye başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri verir. Bu derste ASP.NET MVC 5 Temelleri, ASP.NET MVC ile uygulama geliştirme ve bakım yapma becerisi kazanacaksınız. Öncelikle, MVC çerçevesindeki denetleyicileri kullanarak web isteklerinin nasıl ele alınacağını öğreneceksiniz. Ardından, Razor görünümlerini kullanarak HTML’yi nasıl oluşturacağınızı keşfedeceksiniz. Sonunda, uygulamaların nasıl yayınlanacağını keşfedeceksiniz. Bu kursu tamamladığınızda, web uygulamaları oluşturmak için gereken ASP.NET MVC’nin bilgi ve becerisine sahip olacaksınız.

  Entity Framework Core

  Entity Framework Core, .NET tabanlı yazılımda veritabanı kalıcılığı sağlamak için Microsoft’un en yeni O/RM sürümüdür. EF Core, Entity Framework’ün sıfırdan yazılmış, hafif ve genişletilebilir bir sürümüdür. EF Core’da yeniyseniz veya önceki EF deneyiminizi EF Core’a nasıl değiştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu kurs ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Öncelikle, .NET nesnelerinizle veritabanınız arasında köprü görevi görecek EF Core veri modelini nasıl tanımlayacağınızı öğreneceksiniz. Daha sonra, EF Core’un çeşitli API’lerini kullanarak veri modeli ile nasıl etkileşime gireceğinizi öğreneceksiniz. Son olarak, bu modeli .NET Framework ve cross-platform ASP.NET Core MVC uygulamasına dayalı bir masaüstü uygulamasına nasıl dahil edeceğiniz gösterilecektir. Bu dersin sonunda, .NET Framework veya EF Core kullanarak .NET Core yazılımı oluşturabileceksiniz. Tüm kodlamalar Visual Studio’da Windows ortamında yapılacaktır.

  ASP.NET Core

  ASP.NET Core, geliştiricilerin ASP.NET Core MVC ile daha kolay uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan birçok yeni özellik sunar. Bu kursta ASP.NET Core MVC ile Web Uygulamaları Oluşturma, ASP.NET Core MVC ile tamamen çalışan bir modern web uygulaması oluşturmayı öğreneceksiniz. İlk önce, bir ASP.NET Core projesinin nasıl yapılandırıldığını öğreneceksiniz. Daha sonra, Entity Framework Core kullanarak bir veritabanına bağlanan birkaç sayfanın nasıl oluşturulduğunu öğreneceksiniz. Bu sayfaları oluşturmak için, Razor, yardımcı programları etiketleme, düzenler ve bileşenleri görüntüleme hakkında bilgi edineceksiniz. Son olarak, ASP.NET Identity kullanarak kullanıcıların kimliklerini nasıl doğrulayacağınızı anlayacaksınız. Bu kursu tamamladığınızda, gerçek dünya web uygulamaları oluşturmak için ASP.NET Core MVC becerilerine ve bilgisine sahip olacaksınız.

  Microsoft Partneri İ-Akademi; 300 saatlik detaylı yazılım eğitimi içeriği ve Microsoft sertifikalı eğitmenleri sayesinde İzmir yazılım kursları arasında başarısını ve tecrübesini kanıtlamıştır.

  Hedef Kitle

  Yazılım uzmanlığı ve veritabanı uzmanlık eğitimine bilgisayar ve office uygulamalarını kullanabilen, analitik düşünme yeteneğine sahip, geleceğin teknolojisi olan nesne tabanlı programlamayı öğrenmeye ve bu sektörde çalışmaya istekli en az lise mezunu herkes katılabilir.

  Ön Koşullar

  Microsoft işletim sistemi ve temel bilgisayar kullanımı hakkında genel bilgi sahibi olmak bu kursa katılım göstermek için yeterlidir.

  Ünvanlar

  • Uygulama Geliştirici
  • Yazılım Mimarı
  • Yazılım Uzmanı
  • Veritabanı Uzmanı
  • Full-Stack Developer
  • Back-End Developer
  • .NET Developer

  Çalışma Alanları

  • Freelance yurt içi veya yurt dışı yazılım geliştirici
  • Yazılım, teknoloji ve bilişim şirketleri
  • Microsoft İş ve/veya Çözüm Ortakları
  • Kurumların Bilgi İşlem ve Yazılım Departmanları Departmanların
  • Fabrikaların Bilgi İşlem ve Yazılım Departmanları Departmanları
  • Eğitim ve Danışmanlık Firmaları

  Kazanımlar

  Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

  • C# Programlama
  • C# ile Nesne Yönelimli Tasarım yapabilme
  • Windows Forms ile Masaüstü Uygulama programlama
  • ASP.NET MVC, ASP.NET CORE WEB API ve ASP.NET Core ile web uygulamaları yaratabilme
  • Uygulamalarda Kimliklendirme ve Yetkilendirme uygulayabilme
  • Git kullanımı
  • T-SQL sorgulama ve programlama yapabilme

  Sınavlar

  • Microsoft Exam 70-461: Querying Microsoft SQL Server
  • Microsoft Exam 70-480: Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3
  • Microsoft Exam 70-483: Programming in C#
  • Microsoft Exam 70-486: Developing ASP.NET MVC Web Applications
  • Microsoft Exam 70-761: Querying Data with Transact-SQL
  • Microsoft Exam 70-762: Developing SQL Databases
  • Microsoft Exam 98-361: Software Development Fundamentals
  • Microsoft Exam 98-364: Database Fundamentals
  • Microsoft Exam 98-375: HTML5 Application Development Fundamentals
  • Microsoft Exam 98-382: Introduction to Programming Using JavaScript
  • Microsoft Exam 98-383: Introduction to Programming Using HTML and CSS

  Sertifikalar

  • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası
  • MTA – Microsoft Technology Associate
  • MCSE: Core Infrastructure
  • MCSA: SQL Database Development
  • MCSA: Web Applications

  İleri Eğitimler

  • İleri Yazılım ve Mimari Geliştirme

  Broşür

  C# PROGRAMLAMAYA GİRİŞ

  1
  .NET’e Giriş
  2
  .NET Framework ve .NET Core
  3
  Uygulama Modelleri
  4
  Programlama ve C# Diline Giriş
  5
  Yönetilen Kod
  6
  Visual Studio’nun Kurulumu ve Konfigürasyonu
  7
  Visual Studio 2019 Kullanımı
  8
  Visual Studio’da Oturum Açma
  9
  Visual Studio’ya Genel Bakış
  10
  Console Application Oluşturma
  11
  Proje Konfigürasyonu
  12
  Hata Ayıklama
  13
  İlk C# Programları
  14
  Merhaba Dünya
  15
  İsim Alanları
  16
  Değişkenler ve İfadeler
  17
  C# ile Girdi/Çıktı İşlemleri
  18
  Diziler ve Indexer’lar
  19
  System.Array
  20
  Rastgele Sayı Üretimi
  21
  İki Boyutlu Diziler
  22
  Üç Boyutlu Diziler
  23
  Dizilerden Oluşan Diziler
  24
  Koleksiyonlar
  25
  Indexer’lar
  26
  Biçimlendirme ve Tip Dönüşümü
  27
  Biçimlendirilmiş String’ler
  28
  String Biçimlendirme Yöntemleri
  29
  Tip Dönüşümleri
  30
  Language-Integrated Query (LINQ)
  31
  Basit Sorgu Operatörleri
  32
  Filtreleme
  33
  Sıralama
  34
  Toplam Fonksiyonları

  C# İLE NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMA

  1
  Nesne Yönelimli Programlamaya Giriş
  2
  Nesneler
  3
  Sınıflar
  4
  Enum’lar
  5
  Kapsülleme
  6
  Soyutlaştırma
  7
  Kalıtım
  8
  Polimorfizm
  9
  Nesne Tabanlı Yapılar Tasarlama
  10
  Nesne İşbirliği Tasarlama
  11
  Bileşenler
  12
  Sınıflar
  13
  Sınıflar ve Yapısal Veri
  14
  Yöntemler
  15
  Yapıcı Yöntemler ve Başlatma
  16
  Statik Alanlar ve Yöntemler
  17
  Constant ve Readonly
  18
  C#’da Tiplere Genel Bakış
  19
  Değer Tipleri
  20
  Kutulama ve Kutudan Çıkarma
  21
  Referans Tipleri
  22
  Örtülü Tipli Değişkenler
  23
  Yöntemler, Özellikler ve Operatörler
  24
  Yöntemler
  25
  Parametre Geçirme
  26
  Yöntem Aşırı Yükleme
  27
  Değişken Uzunlukta Parametre Listeleri
  28
  Özellikler
  29
  Otomatik Uygulanan Özellikler
  30
  Operatör Aşırı Yükleme
  31
  Erişim Kontrolü
  32
  Yöntem Gizleme
  33
  Uzantı Yöntemleri
  34
  Sanal Yöntemler ve Polimorfizm
  35
  Sanal Yöntemler ve Dinamik Bağlama
  36
  Yöntem Ezme
  37
  Kırılgın Temel Sınıf Problemi
  38
  Soyut Sınıflar
  39
  Mühürlü Sınıflar
  40
  Heterojen Koleksiyonlar
  41
  İstisnalar
  42
  İstisnaların Temelleri
  43
  Yapısal İstisna Yönetimi
  44
  Kullanıcı-Tanımlı İstisna Sınıfları
  45
  Dahili İstisnalar
  46
  Arabirimler
  47
  Arabirim Temelleri
  48
  Arabirimler ile Programlama
  49
  Çalışma Zamanında Arabirimleri Kullanma
  50
  Belirsizlikleri Çözme
  51
  .NET Arabirimler ve Koleksiyonlar
  52
  Koleksiyonlar
  53
  IEnumerable ve IEnumerator
  54
  Kopyalama ve ICloneable
  55
  Nesneleri Karşılaştırma
  56
  Generic Tipler
  57
  Tür-Güvenli Koleksiyonlar
  58
  Nesne Başlatıcıları
  59
  Koleksiyon Başlatıcıları
  60
  Anonim Tipler
  61
  Delegeler ve Olaylar
  62
  Delegeler
  63
  Anonim Yöntemler
  64
  Lambda İfadeleri
  65
  Olaylar

  WINDOWS FORMS İLE MASAÜSTÜ UYGULAMA GELİŞTİRME

  1
  Windows Form Uygulamaları
  2
  Visual Studio Kullanarak Windows Uygulamaları Oluşturma
  3
  .NET Framework ile WinForms Kullanımı
  4
  .NET Core ile WinForms Kullanımı
  5
  Kısmi Sınıflar
  6
  Form Kontrolleri
  7
  Olayları İşleme
  8
  XML ile Çalışma
  9
  Uygulamaların Kullanılabilirliğini Artırma
  10
  C#’daki Yeni Özelliker
  11
  Dynamic Veri Tipi
  12
  İsimli Argümanlar ve Opsiyonel Argümanlar
  13
  Generic Arabirimlerde Varyans
  14
  Asenkron Programlama Anahtar Sözcükleri
  15
  Dosya Input ve Output İşlemleri

  SQL VERİTABANI GELİŞTİRME VE TRANSACT-SQL İLE VERİ SORGULAMA - 50 SAAT

  1
  Microsoft SQL Server’a Giriş
  2
  Veritabanı Geliştirmeye Giriş
  3
  İlişkiler
  4
  Normalizasyon ve Normal Formlar
  5
  Veritabanı Yapısını Değiştirmek İçin DDL Kullanma
  6
  T-SQL Sorgulamaya Giriş
  7
  Tabloların Tasarlanması ve Uygulanması
  8
  SELECT Sorguları Yazma
  9
  Birden Fazla Tabloda Sorgu Oluşturma
  10
  Verileri Sıralama ve Filtreleme
  11
  SQL Server Veri Tipleriyle Çalışma
  12
  Verileri Değiştirmek İçin DML Kullanma
  13
  Dahili Fonksiyonları Kullanma
  14
  Verilen Gruplandırılması ve Toplanması
  15
  Alt Sorguları Kullanma
  16
  Tablo İfadelerini Kullanma
  17
  Set Operatörlerini Kullanma
  18
  Pencere Sıralaması, Ofset ve Toplam Fonksiyonlarını Kullanma
  19
  Kümeleri Pivotlama ve Gruplama
  20
  Görünümleri Tasarlama ve Uygulama
  21
  İndeksleri Tasarlama ve Uygulama
  22
  Saklı Yordamları Tasarlama ve Uygulama
  23
  Kullanıcı Tanımları Fonksiyonları Tasarlama ve Uygulama
  24
  Tetikleyiciler Aracığıyla Veri İşlemeye Tepki Verme
  25
  Saklı Yordamları Çalıştırma
  26
  T-SQL ile Programlama
  27
  Hata İşlemeyi Uyarlama
  28
  İşlemleri Uygulama

  MASAÜSTÜ UYGULAMALARDA VERİYE ULAŞMAK İÇİN O/RM KULLANIMI

  1
  O/RM’lere (Object Relational Mapper) Giriş
  2
  ADO.NET Mimarisi
  3
  Veriye Erişmek İçin ADO.NET Kullanımı
  4
  Veritabanı Kayıtlarını Değiştirme
  5
  SQL Injection ve Korunma Teknikleri
  6
  Veriye Erişmek İçin Dapper Kullanımı
  7
  Entity Framework Database First’e Girş
  8
  Entity Framework Core’a Giriş
  9
  LINQ ile Veri Okuma
  10
  Dapper Kullanımı

  ENTITY FRAMEWORK CORE İLE VERİYE ERİŞİM

  1
  EF’nin Hedefleri ve Faydaları
  2
  EF’nin Evrimi
  3
  EF Core vs. EF 6
  4
  Database First Geliştirme
  5
  Code First Geliştirme
  6
  Code First İş Akışı
  7
  Projelerde EF’yi Referans Etme
  8
  Konfigürasyon
  9
  Model Objelerini Tanımlama
  10
  Tablo ve Sütun Haritalama
  11
  Birincil Anahtarlar
  12
  Sekanslar
  13
  Varsayılan Değerler
  14
  Nullable Özellikler
  15
  Bire-Çok İlişkiler
  16
  Çoka-Çok İlişkiler
  17
  Kalıtım
  18
  Gölge Özellikler
  19
  Data Annotation’lar ile Konfigürasyon
  20
  Fluent API ile Konfigürasyon
  21
  DbContext
  22
  DbSet
  23
  Nesne İzleme
  24
  Nesne İlişkileri ve Yükleme Stratejileri
  25
  Eager Loading
  26
  Lazy Loading
  27
  Bağımlılık İnjeksiyonu
  28
  InMemory Contexts
  29
  Birim Testi
  30
  Loglama
  31
  Varlıkları Sorgulama
  32
  LINQ Kullanımı
  33
  Ertelenmiş Çalıştırma
  34
  Hata İşleme
  35
  Veri Yansıtma
  36
  Performansı Ölçme
  37
  Nesne İzlemeyi Etkisizleştirme
  38
  Oluşturulmuş SQL’i Görüntüleme
  39
  Ham SQL Çalıştırma
  40
  Saklı Yordamları Kullanma
  41
  Database Görünümlerini Kullanma
  42
  Asenkron Sorgular
  43
  Varlıkları Değiştirme
  44
  Ekleme, Güncelleme ve Silme
  45
  İlgili (Bağlı) Varlıklar
  46
  Basamaklı (Cascading) Güncelleme ve Silme
  47
  İşlemler
  48
  Varlıkları İliştirmek
  49
  Eşzamanlılık Çatışmaları
  50
  Eşzamanlılık Token’ları
  51
  EF Migration’ları
  52
  CLI ve Package Manager Console
  53
  Modelden Veritabanı Oluşturma
  54
  Model Değişikliklerini İşleme
  55
  Veritabanı Değişikliklerini İşleme
  56
  SQL Betikleri Oluşturma
  57
  Source Control ile Kullanma
  58
  Veri İçeri Aktarma

  HTML5

  1
  HTML5’e Giriş
  2
  HTML5’i Anlama ve Kullanma
  3
  HTML5 Kodlama
  4
  Bir Web Sayfasının Yapısı
  5
  Başlık Etiketleri
  6
  HTML Yorum
  7
  Paragraf Etiketleri
  8
  Metin Düzenleme
  9
  Görseller
  10
  HTML Satır Sonları & Kuralları
  11
  Yazı Tipleri
  12
  Blok Düzeyi Öğeler
  13
  Satır İçi Öğeler
  14
  Köprüler
  15
  Anlamsal HTML5 Öğeleri
  16
  IFrame
  17
  Multimedya
  18
  HTML Formları
  19
  Head Bölümü ve Metadata
  20
  Scriptler
  21
  DOM Hierachy
  22
  Tam Web Sayfası
  23
  HTML Varlıkları

  CSS3

  1
  CSS3’ü Anlama ve Kullanma
  2
  CSS3’e Giriş
  3
  CSS Sözdizimi
  4
  Satır içi CSS
  5
  Dahili CSS
  6
  Sınıflar
  7
  ID’ler
  8
  Bölümler
  9
  Span’ler
  10
  Renk
  11
  Floating
  12
  Pozisyonlama
  13
  Kenar Boşlukları
  14
  Padding
  15
  Metin Özellikleri
  16
  Metin Hizalama
  17
  Linkler
  18
  Arka Planlar
  19
  Kenarlıklar
  20
  Listeler
  21
  Genişlik ve Yükseklik Özellikleri
  22
  Döndürme & Yeniden Boyutlandırma
  23
  Sınıflandırma
  24
  Harici CSS
  25
  İleri Seçiciler
  26
  Pseudo Sınıfları
  27
  Gradyenler ve Gölgeler
  28
  Dönüşümler & Animasyonlar
  29
  Düzen & Hesaplamalar

  JAVASCRIPT

  1
  JavaScript’e Giriş
  2
  JavaScript’in Temelleri
  3
  Dahili JavaScript
  4
  Öğelere Erişme
  5
  Tipler ve Objeler
  6
  Değişkenler
  7
  Diziler
  8
  Koşullu İfadeler
  9
  Döngüler
  10
  Fonksiyonlar
  11
  DOM (Document Object Model)
  12
  Olaylar ve Dinleyiciler
  13
  JavaScript ile İçeriği Değiştirme
  14
  JavaScript ile Stilleri Değiştirme
  15
  Harici JavaScript
  16
  Modüller
  17
  JavaScript Kütüphaneleri

  JQUERY

  1
  jQuery’ye Giriş
  2
  jQuery’nin Temelleri
  3
  Web Sayfalarında jQuery Kullanma
  4
  jQuery ile İçeriği Değiştirme
  5
  jQuery ile Stilleri Değiştirme
  6
  İçeriği Soldurma
  7
  İçeriği Hareketlendirme
  8
  AJAX
  9
  Düzenli İfadeler
  10
  Form Doğrulama
  11
  jQuery UI’a Giriş
  12
  Sürüklenebilirler & Boyutlandırılabilirler
  13
  Silinebilirler
  14
  Akordiyon & Sıralanabilirler

  BOOTSTRAP 4

  1
  Boostrap 4’e Giriş
  2
  Boostrap 4’ün Temelleri
  3
  Izgara Sistemi
  4
  Bootstrap ile Responsive Tasarım
  5
  Bootstrap Bileşenleri
  6
  Modals, Popovers & Tooltips
  7
  ScrollSpy
  8
  Ücretsiz Boostrap Temaları

  ASP.NET MVC WEB UYGULAMALARI GELİŞTİRME

  1
  Modern Web Geliştirmenin Hedefleri
  2
  ASP.NET MVC
  3
  Model-View-Controller Tasarım Deseni
  4
  Birim Testleri
  5
  Convention Over Configuration
  6
  Bağımlılıkları Yönetme
  7
  Request Pipeline
  8
  Yönlendirme
  9
  Yönlendirmelerin Konfigürasyonu
  10
  RouteValueDictionary
  11
  Yönlendirme Kısıtları
  12
  Paketleme ve Küçültme
  13
  Controller’lar
  14
  Controller’lara Giriş
  15
  Konvansiyonlar
  16
  Request Pipeline
  17
  Controller Sınıf Hiyerarşisi
  18
  ActionResult
  19
  Model’ler
  20
  Persistence Ignorance
  21
  Nesne-İlişkisel Haritalama (ORM)
  22
  Entity Framework (EF)
  23
  Entity Framework (EF) Core
  24
  Entity Framework 6
  25
  NuGet
  26
  Code First
  27
  Data Annotations
  28
  Fluent API
  29
  Performans
  30
  Görünümlerin Uygulanması
  31
  View Engine
  32
  Razor Sözdizimi
  33
  Görünüm Şablonları
  34
  Bootstrap Framework
  35
  Layout
  36
  Helper’lar
  37
  HTML Helper’lar
  38
  Html.ActionLink
  39
  Url.Action
  40
  Strongly-Typed Helpers
  41
  Custom Helper’lar
  42
  Satır-içi Razor Helper’lar
  43
  Strongly-Typed View’ları Oluşturma
  44
  Model Nesnelerini Gönderme
  45
  HTML Form’ları
  46
  Helper Yöntemleri
  47
  Action Seçiciler
  48
  Model Bağlama
  49
  Partial View’lar
  50
  Child Action’lar
  51
  Annotation’ları Gösterme ve Düzenleme
  52
  ViewModel’ler
  53
  Kalıtım
  54
  Veri Doğrulama
  55
  Validation Attribute’ları
  56
  ModelState
  57
  IValidatableObject
  58
  Uzaktan Validasyon
  59
  Unobtrusive JavaScript
  60
  Ajax Helper’lar
  61
  ActionFilter
  62
  OutputCache
  63
  HandleError
  64
  RequireHttps
  65
  Yetkilendirme
  66
  Global Filter’lar
  67
  Custom Filter’lar
  68
  Asenkron Controller Action’ları
  69
  Mobil Framework’ler
  70
  Bootstrap Framework
  71
  Görünümleri Ezme
  72
  jQuery Mobile
  73
  Güvenlik, Kimliklendirme ve Yetkilendirme
  74
  ASP.NET Identity’e Giriş
  75
  Kullanıcı Oluşturma ve Düzenleme
  76
  Email Login ve OAuth
  77
  Rol Bazlı Yetkilendirme
  78
  Cross-Site Scripting (XSS)
  79
  Cross-Site Request Forgery (CSRF)
  80
  Over-Posting
  81
  Ürün Çıkarma ve Yayınlama
  82
  Web.config Değişimleri

  ASP.NET WEB API 2 WEB UYGULAMALARI GELİŞTİRME

  1
  ApiController
  2
  Action Parametreleri
  3
  İstisnalar
  4
  Konfigürasyon
  5
  Yönlendirme
  6
  Model Bağlama
  7
  Biçimlendiriciler
  8
  Durum Kodları

  ASP.NET CORE WEB UYGULAMALARI GELİŞTİRME

  1
  ASP.NET Core Nedir?
  2
  .NET Core vs. Full Framework
  3
  ASP.NET Core’a Genel Bakış
  4
  .NET CORE SDK
  5
  Versiyon Yönetimi
  6
  Komut Satırı Arabirimi (CLI)
  7
  ASP.NET Core Uygulama Mimarisi
  8
  NuGet ve Meta Paketleri
  9
  Uygulama Başlangıcı (Startup)
  10
  Barındırma Ortamları
  11
  Middleware ve Request Processing Pipeline
  12
  Servisler ve Bağımlılık Enjeksiyonu
  13
  MVC vs. Razor Pages
  14
  Uygulama Konfigürasyonu
  15
  Configure ve ConfigureServices Yöntemleri
  16
  Konfigürasyon Sağlayıcıları ve Kaynakları
  17
  Configuration API
  18
  Seçenekler Deseni
  19
  HTTPS, GDPR ve HTTP/2
  20
  İstek Yönlendirme
  21
  RESTful Servisler
  22
  Endpoint Yönlendirme
  23
  Attribute-Based Routing
  24
  Yönlendirme Şablonları
  25
  Yönlendirme Kısıtları
  26
  Model’ler
  27
  Persistence Ignorance
  28
  Nesne-İlişkisel Haritalama (ORM)
  29
  Dapper ORM
  30
  Entity Framework (EF) Core
  31
  Controller’ların Sorumlulukları
  32
  Gereksinimler ve Yazım Kuralları
  33
  Bağımlılıklar
  34
  ActionResult
  35
  View’ların Sorumlulukları
  36
  Razor Sözdizimi
  37
  Layout Sayfaları
  38
  ViewData ve Strongly-Typed View
  39
  Partial View’lar
  40
  ViewModel
  41
  HTML ve URL Helper
  42
  Tag Helper
  43
  View Component
  44
  Client-Side Dependencies
  45
  Microsoft Library Manager (LibMan)
  46
  Razor Pages
  47
  Form Tag Helper
  48
  Form Gönderimleri
  49
  Input Tag Helper’ları
  50
  Validation Tag Helper’ları
  51
  Blazor
  52
  Sunucu-Taraflı Blazor vs. İstemci-Taraflı Blazor
  53
  Blazor Tarayıcı Desteği
  54
  Blazor Formlar ve Validasyon
  55
  Blazor Yönlendirme
  56
  Uygulama Durumu
  57
  Sunucu-Tarafı vs. İstemci-Tarafı
  58
  HttpContext.Items
  59
  Oturum Durumu
  60
  TempData
  61
  Güvenlik, Kimliklendirme ve Yetkilendirme
  62
  ASP.NET Core Identity
  63
  Cookie Middleware
  64
  Claims-Based Authorization
  65
  Hata İşleme
  66
  Hata İşleme En İyi Uygulamalar
  67
  HTTP Hata Durum Kodları
  68
  Durum Kodu Sayfaları
  69
  Geliştirici Exception Sayfası
  70
  Exception Filter’lar
  71
  Loglama
  72
  Loglama Konfigürasyonu
  73
  ILogger
  74
  Serilog ve Seq
  75
  Test
  76
  Birim Test
  77
  xUnit
  78
  Controller’ları Test Etme
  79
  Entegrasyon Testleri
  80
  Web API’ler
  81
  CRUD Operasyonları
  82
  Bad Request’ler
  83
  Farklı Merkezler Arası Kaynak Paylaşımı (CORS)
  84
  Uzaktan Yordam Çağrıları (RPC)
  85
  SignalR ile Gerçek Zamanlı Uygulamalar
  86
  SignalR İstemcileri
  87
  gRPC Servisleri
  88
  gRPC vs. HTTP Servisleri
  89
  Docker Kullanımı
  90
  Konteynerleştirilmiş Uygulamaların Avantajları
  91
  Docker Temelleri
  92
  Microsoft ASP.NET Core Docker Image’ları
  93
  Bir Konteyneri Çalıştırmak
  94
  AWS ve Azure
  95
  Ürün Çıkarma ve Yayınlama
  96
  Sayfa ve Görünüm Derlemesi
  97
  Yük Dengeleyiciler ve Ters Vekiller

  .NET TASARIM DESENLERİ VE UYGULAMALARI

  1
  Karmaşıklıkla Başa Çıkma
  2
  İşlevsel Ayrıştırma
  3
  Bağlaşım ve Yapışkanlık
  4
  Nesne Yönelimli Paradigma
  5
  Nesneler ve Sorumluluklar
  6
  SOLID Prensipleri
  7
  Tek Sorumluluk Prensibi (SRP)
  8
  Arabirimler ve Soyut Sınıflar
  9
  Kapsülleme ve Polimorfizm
  10
  Liskov’un Yerine Geçme Prensibi (LSP)
  11
  UML Genel Bakış
  12
  Sınıf Diyagramları
  13
  Sekans Diyagramları
  14
  Tasarım Desenlerine Giriş
  15
  Tasarım Desenlerinin Başlangıcı
  16
  “Ganf of Four” Desenleri
  17
  Tasarım Stratejileri
  18
  Test Edilebilirlik
  19
  Birim Testler Yazma
  20
  Test Güdümlü Geliştirme (TDD)
  21
  Davranışsal Desenler
  22
  Açık-Kapalı Prensibi (OCP)
  23
  Yapısal Desenler
  24
  Oluşturucu Desenler
  25
  Model-View-Controller (MVC)
  26
  Mimari Desenler ve Stiller
  27
  Bileşen Tabanlı Mimari
  28
  .NET Assembly’leri ve Versiyonlama
  29
  Çok Katmanlı Mimari (N-Tier)
  30
  Service-Oriented Architecture (SOA)
  31
  Desenlerle Tasarım
  32
  Bağımlılığın Ters Çevrilmesi Prensibi (DIP)
  33
  Melez ve Kompozit Desenler
  34
  Tasarım Desenleri ve Agile Prensipleri

  GIT KULLANIMI

  1
  Kaynak Kodu Yönetimine Giriş
  2
  Git Giriş ve Temelleri
  3
  Commit Geçmişini Gözden Geçirme ve Düzenleme
  4
  Dallanma
  5
  Birleştirme
  6
  Uzak Repository’ler
  7
  Erişimin Merkezileştirilmesi ve Kontrol Edilmesi
  8
  Dallanma ve Birleşmeyi Gözden Geçirme
  9
  Rebasing
  10
  Ağaçları Sıfırlama
  11
  Harici Repository’leri Dahil Etme
  12
  İş Akışı Yönetimi
  Hafta içi seanslarımız 19:00 ile 21:45 saatleri arasında, günde 3 ders saati olarak işlenmektedir.
  Hafta sonu seanslarımız Cumartesi ve Pazar günleri 09:00-13:45 veya 14:00-18:45 saatleri arasında, günde 5 ders saati olarak işlenmektedir. Dolayısıyla, hafta sonu Grafik Tasarım eğitimlerimizde haftada 10 saat ders işlenmektedir.
  En yakın hafta içi sınıfımızın takvimine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  En yakın hafta sonu sınıfımızın takvimine ulaşmak için lütfen tıklayınız.