Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

PEARSON VUE Yetkili Sınav Merkezi

Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezi

İ-Akademi, Pearson Vue yetkili sınav merkezidir. Pearson VUE yetkili sınav merkezleri, sertifika ve profesyonel lisans sınavları için yerinde, isteğe bağlı testler sağlayan özel mülkiyete ait üçüncü taraf test tesisleridir.

Pearson VUE, test geliştirmeden veri yönetimine kadar eksiksiz bir hizmet paketi sunar ve 175’ten fazla ülkede dünyanın en kapsamlı ve güvenli test merkezleri ağı aracılığıyla sınavlar sunar.

Pearson Vue ile Sınavınızı Planlama

Pearson VUE Program Listesini ziyaret edin ve Sınav Katılımcıları Hizmetleri bölümünden ilgili test programını seçin. Ardından, sayfanın sağ tarafında bulunan “Sınav Planla”yı seçin ve gerekli alanları doldurun. Rezervasyonu onayladıktan sonra Pearson VUE’den bir onay e-postası alacaksınız. Bu onay, en azından, sınav merkezine giden yol tarifleri de dahil olmak üzere, sınavınızın saati, tarihi ve yeri gibi bilgileri içerecektir.

Pearson Vue ile Sınavınızı Yeniden Planlama

Pearson Vue Program Listesi‘ni ziyaret edin ve Sınav Katılımcıları Hizmetleri bölümünden ilgili test programını seçin. Sınav programınızı seçtikten sonra, sağ taraftaki “Bir Sınavı Yeniden Planla”yı seçin ve gerekli alanları doldurun.

Pearson Vue ile Sınavınızı İptal Etme

Pearson Vue Program Listesini ziyaret edin ve Sınav Katılımcıları Hizmetleri bölümünden sınav programınızı seçin. Sınav programınızı seçtikten sonra sağ taraftaki ‘Sınavı İptal Et’ seçeneğini seçin ve gerekli alanları doldurun.

Sınav Günü

Ayarladığınız randevu saatinden 15-30 dakika önce gelmeyi planlamalısınız. Bu size testinize başlamadan önce check-in yapma ve rahatlama fırsatı verecektir. Belirlenen randevu saatinden önce merkeze gelmeniz istenen süre her program için farklılık göstermektedir. Programa özel bilgileri içeren bir onay e-postasını zaten alacaksınız.

Adaylar bir sınava geldiklerinde standart bir kabul sürecinden geçerler. Adaylardan, bir dizi sınav kurallarını yazılı olarak kabul etmeleri ve bir kayıt kağıdı imzalamaları olmak üzere iki kimlik belgesi sağlamaları istenir. Çoğu durumda, fotoğrafınız ve imzanız, sonuç raporunuzda göründüğü gibi dijital olarak çekilir. Bazı sınav sponsorlarının başka kimlik veya check-in gereksinimleri olabilir.

PC'niz sınavınızın yarısında çökerse veya merkezde bir elektrik kesintisi olursa ne olur?

Pearson VUE’nin test teslim yazılımı, yanıtlarınızı her 30 saniyede bir kaydeder, böylece bir elektrik kesintisi olursa yanıtlarınız alınabilir.

Sınava girerken yanınıza sözlük, hesap makinesi vs. alabilir misiniz?

Yanınızda getireceğiniz hiçbir yardımcı araç ve gıda maddesi sınav salonuna alınmayacaktır. Eşyalarınız anahtarı size verilecek kilitli bir dolapta muhafaza edilecektir. Sınav süresince ihtiyacınız olabilecek gerekli materyaller Pearson VUE tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde sizlere sağlanmaktadır.

Sonuçlarınızı öğrenmeniz ne kadar sürer?

Çoğu aday, sonuçlarını anında alır, bu da eğitimlerinin veya kariyerlerinin bir sonraki aşamasıyla ilgili anında plan yapmalarına olanak tanır.

Pearson VUE hangi BT şirketleri için bilgisayar tabanlı testler sunuyor?

Pearson VUE, dünyanın önde gelen BT şirketlerinden bazıları adına endüstride tanınan bilgisayar tabanlı testler sunar. Tam liste https://home.pearsonvue.com/Test-takers/A-to-Z-program-list.aspx adresinde bulunabilir.