Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

.NET Microservices: Architecture for Containerized .NET Applications

Microservice tabanlı bir mimaride uygulama, bağımsız olarak geliştirilebilen, test edilebilen, dağıtılabilen ve sürüm oluşturulabilen bir hizmetler koleksiyonu üzerine kuruludur.
Eğitmen
Sarp Vahabi
9 students Kayıtlı
0
0 yorumu
  • Genel Bilgiler
  • Eğitim İçeriği (Müfredat)
Building_Microservices_with_ASP_.NET_Core

Eğitim Hakkında

Kuruluşlar giderek daha fazla maliyet tasarrufu gerçekleştiriyor, dağıtım sorunlarını çözüyor ve kapsayıcıları kullanarak DevOps ve üretim operasyonlarını iyileştiriyor. Microsoft, Azure Kubernetes Service ve Azure Service Fabric gibi ürünler oluşturarak ve Docker, Mesosphere ve Kubernetes gibi sektör liderleriyle ortaklık kurarak Windows ve Linux için kapsayıcı yenilikleri piyasaya sürüyor. Bu ürünler, platform veya araç seçimi ne olursa olsun, şirketlerin bulut hızında ve ölçeğinde uygulamalar oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olan kapsayıcı çözümleri sunar.

Docker, Windows ve Linux ekosistemlerindeki en önemli satıcılar tarafından desteklenen konteyner endüstrisinde fiili standart haline geliyor. (Microsoft, Docker’ı destekleyen ana bulut satıcılarından biridir.) Gelecekte, Docker muhtemelen buluttaki veya şirket içindeki herhangi bir veri merkezinde her yerde bulunacaktır.

Ek olarak, microservice mimarisi, dağıtılmış görev açısından kritik uygulamalar için önemli bir yaklaşım olarak ortaya çıkmaktadır. Microservice tabanlı bir mimaride uygulama, bağımsız olarak geliştirilebilen, test edilebilen, dağıtılabilen ve sürüm oluşturulabilen bir hizmetler koleksiyonu üzerine kuruludur.

Hedef Kitle

Bu eğitimi Docker tabanlı uygulama geliştirme ve microservice tabanlı mimari konusunda yeni olan geliştiriciler ve çözüm mimarları için hazırlanmıştır. Microsoft geliştirme teknolojileri (özellikle .NET’e odaklanarak) ve Docker konteynırları ile proof-of-concept uygulamalarının nasıl tasarlanacağını ve uygulanacağını öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre.
Ayrıca, yeni ve modern dağıtılmış uygulamalar için hangi yaklaşımı seçeceğinize karar vermeden önce bir mimari ve teknolojiye genel bakış isteyen bir kurumsal mimar gibi teknik bir karar vericiyseniz de bu eğitimi faydalı bulacaksınız.

Ön Koşullar

  • Temel bir yazılım geliştirme anlayışına sahip olmak
  • Yazılım geliştirme yaşam döngüsünün temel olarak anlamış olmak
  • Dotnet ve C# bilgisi
Course details
Süre 2 Gün
Konu Başlıkları 68
Seviye İleri
    Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.