izmir kömür

Yerli Kömür Üretimi Arttıkça Geleceğe Yatırım Yapılıyor!

Yerli kömür üretiminin hızlanmasını planlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Müdürlüğü enerji arzına katkı sağlamayı planlıyor. Uzmanlar, yerli kömür işletmelerinin bol miktarda çıkartacağı kömür ihtiyaçlarına paralel olarak alternatif enerji ithalatının da azalacağını söylüyor. Bu şekilde enerji ihracatını azaltarak Türkiye ekonomisine katkı sağlanması planlanıyor.

Enerji Bakanlığı’nın yeni bölgeler belirlemesiyle çalışmalarına devam edeceklerini bildiren yatırımcılar için her şey yolunda. İzmir kömür santralleri ve Türkiye için gerekli her türlü izinleri devlet sağlamakta ve standartlara uygun olan santrallere belgeleri verilmekte.

Yerli Kömür Ekonomiye Kazandırılmalı!

Cari açıkların azalması, dengeli ve sorunsuz enerji biçimi oluşturulması, dış kaynak bağımlılığı ve bölgesel olarak kalkınma sağlamasının yanı sıra işçiye istihdam sağlanması da planlanmakta. Her ne kadar santrallar yerli kömür kullanırsa Türkiye için geleceğe yatırım potansiyeli vardır.

İzmir Aliağa Termik Santrali Enerji İmarlı Devredilme Aşamasında!

Özelleştirme yoluna gidilen bir diğer sektör de kömür santralleri. Bu şekilde verimin arttırıldığını söyleyen Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu yeni projelerinde sorunsuz işlediğini belirtiyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada; günümüze gelen zamanda 10 termik santralin özelleştirilmesinden 8 milyar $ katkı sağlandığını belirtti.

İzmir kömür denince ilk akla gelen Aliağa Termik Santrali oluyor ve bu santral de enerji imarlı bir şekilde özel sektöre bırakılacağını duyurdu.

İzmir kömür fiyatları incelendiğinde piyasa fiyatlarının altında olduğu vurgulanmakta ve toptan kömür ticaretinin her zaman ihtiyaç olduğu bilinmekte. Gelişen teknolojiyle beraber gelen doğalgaz tüketiminin artmasıyla kömür sektöründe bir yavaşlama söz konusu olduğu doğrudur ancak kömür şirketleri gerekli önlemleri aldığı ve indirimleri sağladığı taktirde kömüre olan talep bu şekilde devam edebilir.

Toptan kömür anlamında hizmetlerine devam eden “Ulusoy Madencilik” firması ise tüketiciye gerçek anlamda kaliteli kömürü uygun fiyatlara sunmasıyla dikkat çekiyor. İzmir kömür fiyatları TL bazında satılırken hem tüketici hem de imalatçı memnun görünüyor.

Bu Konuyu Paylaşın!

Yazar : İ-Akademi Eğitim & Danışmanlık

İ-Akademi; 2003'ten bu yana birey ve kurumlara Bilişim, Yabancı Dil, Kişisel ve Kurumsal Gelişim alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sayısız şirketinde farklı seviyelerde eğitim ve danışmanlık hizmeti veren İ-Akademi, İzmir'in kalbi Alsancak'ta, ilk günkü heyecanıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Yorum Yazın