Web Programlamada Hangisi?

İnternet ortamı her gün yeni web siteleri ile renkleniyor, yeni sayfalar hızla webde yerlerini alıyorlar. Ancak gerçek şu ki birçoğu standart şablonların dışına çıkamayıp ziyaretçi ile etkileşimden yoksun durağan sayfalardır.

İyi bir web uzmanı kendi yaratıcılığını programlama becerisi ile birleştirip interaktif kullanıma uygun web siteleri tasarlayabilir. Web tasarım ve web programlama eğitimlerinde hedef, göz alıcı ve akılda kalıcı siteler tasarlamanın yanı sıra, ziyaretçi ile etkileşim içinde olan içerik yönetim araçları ile yöneticileri tarafından kolayca güncellenebilen web siteleri tasarlayabilen uzmanlar yetiştirmektir. En çok kullanılan yazılım dili ve veri tabanı PHP – My SQL ve ASP :NET- Microosft SQL kombinasyonlarıdır.

Web uzmanlığı eğitimlerinde PHP-My SQL kombinasyonunun daha çok tercih edilmesinin nedeni kolayca ücretsiz veya çok düşük ücretlerle ulaşılabilen hazır uygulama kütüphaneleri ve şablonlardır.

Microsoft vs JAVA — Seyredin Komik 🙂

Bu Konuyu Paylaşın!

Yazar : İ-Akademi Eğitim & Danışmanlık

İ-Akademi; 2003'ten bu yana birey ve kurumlara Bilişim, Yabancı Dil, Kişisel ve Kurumsal Gelişim alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sayısız şirketinde farklı seviyelerde eğitim ve danışmanlık hizmeti veren İ-Akademi, İzmir'in kalbi Alsancak'ta, ilk günkü heyecanıyla hizmetlerine devam etmektedir.