fbpx
siber saldırı olacak

USOM; Türkiye’ye Siber Saldırı Alarmı!

(USOM) Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi çeşitli istihbarat kaynaklarından aldığı analiz ve bilgilere göre açıklama yaptı; Türkiye’de Yurtdışından gelecek çok büyük çaplı siber saldırı olabilir!

Türkiye sınırları içinde siber saldırıya karşı alarm verildi ve tüm kamu çalışanları ayrıntılı olarak uyarıldı.

Özellikle kamu kurum ve/veya kuruluşları hedef almak, bu kurumların güvenlik açıklarını belirlemek ve sistemlerine sızmak, faaliyetlerini yerine getirmelerini engellemek ve işleyişini yavaşlatmak için planlanmış bir siber saldırı girişimi bekleniyor.

Oltaya Gelmeyin!

Özellikle bankalar ve kamu kurumlarında bir güvenlik açığı oluşmaması adına sürekli teyakkuzda olunması ve güvenlik duvarlarının en üst seviyede tutulması gerektiği vurgulanıyor. Mail adresinizde şüpheli bir e-posta görürseniz “Oltalama Maili” mutlaka ilgili kurumlara bildirmemiz gerektiği belirtiliyor. Önlem alınmadığı taktirde siber saldırıyı gerçekleştirmek isteyenlerin işi kolaylaşacaktır.

Güvenliği Arttırın!

Olası güvenlik açıklarını minimuma indirmek için güvenlik ekipmanlarının güçlendirilmesi gerektiği vurgulanıyor! Bu alanda kendinizi geliştirmek ve beyaz şapkalı hacker eğitimi almak istiyorsanız CEH kursu eğitimimize bakınız.

 

Yorum Yazın