fbpx

TBMM CEH Sertifikalı 22 Kişiyi İşe Almayı Amaçlıyor

Son günlerde yaşanan saldırılar ve hain darbe girişiminden sonra güvenliği en üst düzeye çıkarma kararı alan Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde, CEH sertifikalı 22 Beyaz Şapkalı Hacker istihdam edecek.

CEH sertifikalı personel ile; son günlerde gelişen silahlaşma ve insansız hava araçlarının güvenliğini sağlamak amacıyla anti drone sistemlerinin geliştirilmesi ve sanal ortamdan gelecek saldırılara karşı önlemlerin arttırılması amaçlanıyor.

KPSS ve Dil Sınavları da Etkili Olacak;

Kişilerde aranan temel nitelikler ve mesleki özelliklerin yanı sıra, aranan diğer özel niteliklerden bazılarının şunlar olduğu söyleniyor;

  • Incident Response (güvenlik olaylarına müdahale) operasyonları konusunda deneyim.
  • SOC/SOME (siber olaylara müdahale) bilgisi ve deneyimi.
  • Certified Ethical Hacker (CEH) sertifikasına sahip olmak.
  • Sızma ve stres testleri, şifreleme, firewall, saldırı önleme sistemleri, zafiyet tarama sistemleri ve benzeri güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi.

Sosyal medyada en çok tartışılan konu ise; adayların KPSS sınavından 70 puan ve üzeri alması gerekmesi.

Nitelikleri karşılayan 220 aday yüksek puan sıralamasıyla uygulama sınavına davet edilecek. Adaylar sözlü ve uygulamalı ortamda kendilerini gösterecekler. Sonrasında ise başarılı olan siber güvenlik uzmanları işe alınacak.

Sizlerde bilişim, siber güvenlik ve yazılım alanlarında kendinizi geliştirmek, sertifika sahibi olmak istiyorsanız eğitim takvimimizden tüm eğitimlerini görebilirsiniz.

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz gün şu sözler ile seslenmişti;

“Gelecek bilişimde, gelecek teknolojide… En az 30 bin siber güvenlik uzmanına ihtiyacımız var”

Yorum Yazın