fbpx

MS Project Eğitimi 14-15 Mayıs’ta Başlıyor

Planlamanı doğru yap, kaynaklarını etkin kullan!


Başarılı bir projenin  yönetiminde üç önemli anahtar  kelime var,

  • Kapsamı doğru anlamak

  • Zamanı doğru yönetmek

  • Kaynakları ektin kullanmak

Projenin kapsamını belirlerken, proje paydaşlarını doğru seçip, projeye dahil ederken sadece etki ve yetkileri doğrultusunda değil, projeden ne derece etkileneceklerini de göz önünde bulundurarak karar vermek gerekir.

Doğru zaman yönetimi için her bir görev ile ilgili süre tanımlanırken geçmiş tecrübelerden ve doğru matematiksel modellemelerden yararlanmak gerekir. MS Project ile Excel uyumu ve iki uygulama arasındaki kolay veri alışverişi bu konuda destek olur.

Zamanı etkin kullanmak için görevler arasındaki öncül-ardıl ilişkisi doğru kurmak çok büyük bir önem arz ediyor. MS Proejct’teki araçları bu kapsamda tüm ihtiyaçları karşılar.

Proje yönetirken en çok sorun yaşanan alan etkin kaynak kullanımıdır, MS Project’teki projeye ait özel kaynak havuzu ve/veya kurumdaki tüm projelerde kullanılabilecek paylaştırılmış kaynak havuzu kullanma opsiyonu kurumun yaklaşımına en uygun opsiyonu kullanmaya mümkün kılar.

MS Project’teki raporlar  ve grafiklerle aşırı yüklenmiş kaynaklar ve etkin kullanılmayan kaynakların rapor ve grafiklerinden yola çıkarak planlama safhasında kaynak kullanımını dengelemek kaynakların kullanım etkinliğini ve dolaysıyla projenin başarısını büyük ölçüde etkiler.

——————————–

Detaylı Bilgi İçin

Telefon: 0 (232) 464 09 24 – 465 26 32

Bireysel Başvuru: 0544 464 09 24

Kurumsal Başvuru: 0541 606 04 55

E-mail: info@iakademi.com

Web: www.iakademi.com

Yorum Yazın