fbpx
microsoft office 2019

Microsoft, Office 2019’u Dünyaya Duyurdu!

Microsoft, bugün gerçekleştirilen Ignite konferansı sırasında Office 2019’u dünyaya duyurdu!
“Microsoft Ignite” ABD’nin Filorida eyaletinin Orlando şehrinde devam ediyor. Windows Central’ın bildirimlerine göre 2019 Office güncellemesi yeni bir çok özelliklerle kullanıcılarıyla buluşacak. 2018 yılının ortalarında Office 2019’un geleceği bildirildi.

Etkinlikte yapılan açıklamalarda iki ana konuya değinildi. PowerPoint ve Excel üzerinden değinilen bu özelliklere, söylenene göre daha yenileri de eklenecek. Powerpoint, Office 2019 ile birlikte çizim tabletlerinden alıştığımız baskıya göre kalınlığın artması gibi özellikleri destekleyebilecek. Ayrıca PowerPoint’te sunuları daha etkili hale getirmek için yeni animasyon efektleri ve slayt sırasında sayfaya zoom yapma gibi özellikler getirilecek.

Excel Her Zaman Bir Adım Önde!

Excel’e ise getirilecek yeni formül işleme ara birimleriyle birlikte tam bir veri işleme canavarına dönüşeceği belirtiliyor. Ayrıca Server arayüzüne ise bir takım, IT yöneticilerinin işine yarayabilecek güvenlik ve yönetim araçları getiriliyor. Her ne kadar PowerPoint eskisi kadar tercih edilen bir slayt uygulaması olmadığı için, yeni getirilecek özelliklerin PowerPoint’i yeniden hayata döndürür mü bilinmiyor. Ancak kurumsal anlamda Excel’in hala bir rakibi yok ve Microsoft’un programı hala bu kadar geliştirmeye devam etmesi iyice rakipsiz kılacağa benziyor.

Microsoft’un kullanıcı odaklı bakıldığında en büyük kozu olan Office programları yeni güncellemeleriyle rakipsiz olmakta kararlı. Office 2019 ile gelen daha bir çok özellik söylenmekte fakat şuan için paylaşılanlar bu bilgilerle sınırlı.

Sizlerde sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurabilen Excel programını kısa zamanda öğrenebilir ve “Excel Uzmanı” olabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Yorum Yazın