Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

KRYTERION Yetkili Sınav Merkezi

Kryterion Yetkili Sınav Merkezi

İ-Akademi, Kryterion yetkili sınav merkezidir. Kryterion  yetkili sınav merkezleri, sertifika ve profesyonel lisans sınavları için yerinde, isteğe bağlı testler sağlayan özel mülkiyete ait üçüncü taraf test tesisleridir.

Kryterion, test geliştirmeden veri yönetimine kadar eksiksiz bir hizmet paketi sunar ve dünyanın birçok ülkesinde güvenli test merkezleri ağı aracılığıyla sınavlar sunar.

Kryterion ile Sınavınızı Planlama

 1. Bir sınava kaydolmak için test sponsorunuzun Webassessor portalında oturum açın. Bağlantıyı bulmak için test sponsorunuzun öğrenme yönetim sistemini veya sertifikasyon/test veya eğitim programı sayfasını ziyaret edin.
 2. Hesabınız yok mu? Yeni Hesap Oluştur bağlantısını seçin ve kayıt formunu doldurun.
  Hesabınız var mı? Kullanıcı adınız/şifrenizle giriş yapın.
 3. Sınav Kataloğu sekmesini açın (bazen Değerlendirmeye Kaydol olarak etiketlenir).
 4. İstediğiniz sınavı bulun. Sınav dağıtım modunun “Yerinde Denetlenen” olduğunu doğrulayın.
 5. Yerinde Proctored’in sağındaki Şimdi Satın Al/Hemen Al/Seç düğmesini seçin.
 6. Mevcut Test Merkezleri ekranı açılır. Arama kriterlerini girerek bir test merkezi arayın veya ekranda görüntülenen önceden seçilmiş konumları seçin.
  En az bir konum onay kutusunu seçin.
  Tarih ve saat seçeneklerini karşılaştırmak için birkaçını seçin
  Seç düğmesini tıklayın.Bir Takvim ekranı açılır. Kalın yazı tipi mevcut tarihleri ​​belirtir. Tarihler seçtiğiniz lokasyona göre değişirler. Sağda gösterilen mevcut başlangıç ​​zamanlarını görüntülemek/seçmek için bir tarih seçin. (Başlangıç ​​saatleri tarihe/konuma göre değişir.)
 7. Test sponsorunuzun sözleşme şartları ve talimatları takvimin altında yer almaktadır. Bunları dikkatlice okuyun.
  Bunları kabul etmek için şunu kabul ediyorum… onay kutusunu tıklayın. Bir onay işareti görünür:
  Ödeme işlemine devam etmek için Seç düğmesine tıklayın.
 8. Sınav/konum/fiyat ayrıntılarının yer aldığı bir alışveriş sepeti ekranı açılır. Kupon/çek kodunuz varsa ilgili alana girin ve Uygula butonuna tıklayın. Aksi takdirde, Ödeme düğmesini tıklayın.
 9. Ek ödeme gerekmiyorsa makbuzunuz görünür. Gelecekte başvurmak üzere saklayın. Ek ödeme yapılması gerekiyorsa ödeme ekranı görüntülenir. Banka ve kredi kartları kabul edilmektedir.
  Tüm alanları doldurun ve Gönder düğmesine tıklayın.
  Makbuzunuz görünür. Gelecekte başvurmak üzere saklayın.
  Kayıt işleminiz tamamlandı.
 10. Kayıt tamamlandıktan sonra, planlanmış sınav tarih/saatinizi, sınav merkezi konumunu ve Sınav Katılımcısı Yetki Kodunuzu onaylayan bir e-posta alacaksınız. Bu kodu test merkezine getirmelisiniz!

Kryterion ile Sınavınızı Yeniden Planlama

 1. Sınavınızın istediğiniz yerde ve zamanda yeniden planlandığından emin olmak için testi kendiniz yeniden planlamak için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterli!
 2. www.webassessor.com adresinden Webassessor aday portalınızda oturum açın.
 3. Değerlendirmelerim’i seçin. Planlanmış Sınavlar’da, yeniden planlamak istediğiniz sınavı bulun. Yeniden Planla/İptal bağlantısını tıklayın.
 4. Bir sonraki ekranda (Kayıt Ayrıntıları) Yeniden Planla düğmesini seçin.
 5. Test Merkezini Seçin ekranında, konum kriterlerinizi gerektiği gibi genişletin veya sıfırlayın.
 6. Kullanılabilir Test Merkezleri’nde, varsa birden fazla test merkezinin onay kutularını seçin. Bu size 6. Adımda seçim yapabileceğiniz daha fazla yeniden planlama tarihi ve saati verecektir. Ardından Seç düğmesini tıklayın.
 7. Seçtiğiniz test merkezi/merkezleri için uygun tarih ve saatleri inceleyin. Size en uygun konumu, tarihi ve saati seçin.
 8. Daha sonra, Hüküm ve Koşullar’ın altındaki onay kutusunu işaretleyin ve Seç düğmesine tıklayın.
 9. İşlem tamamdır! Yeni sınav zamanınızı, tarihinizi ve yerinizi onaylayan otomatik bir e-posta alacaksınız.

Kryterion ile Sınavınızı İptal Etme

Test Sponsorunuzun Webassessor portalı aracılığıyla Hesabınıza giriş yapın ve iptal etmek istediğiniz sınavı bulun. İptal bağlantısını tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

LÜTFEN DİKKAT: Çevrimiçi planlanmış sınav başlangıç ​​saatinizden sonraki 24 saat içinde veya Yerinde planlanmış sınav saatinizden 72 saat önce yapılan yeniden planlama veya iptaller için ücret alınabilir.

Sınav Günü

Ayarladığınız randevu saatinden 15-30 dakika önce gelmeyi planlamalısınız. Bu size testinize başlamadan önce check-in yapma ve rahatlama fırsatı verecektir. Belirlenen randevu saatinden önce merkeze gelmeniz istenen süre her program için farklılık göstermektedir. Programa özel bilgileri içeren bir onay e-postasını zaten alacaksınız.

Adaylar bir sınava geldiklerinde standart bir kabul sürecinden geçerler. Adaylardan, bir dizi sınav kurallarını yazılı olarak kabul etmeleri ve bir kayıt kağıdı imzalamaları olmak üzere iki kimlik belgesi sağlamaları istenir. Çoğu durumda, fotoğrafınız ve imzanız, sonuç raporunuzda göründüğü gibi dijital olarak çekilir. Bazı sınav sponsorlarının başka kimlik veya check-in gereksinimleri olabilir.

PC'niz sınavınızın yarısında çökerse veya merkezde bir elektrik kesintisi olursa ne olur?

Pearson VUE’nin test teslim yazılımı, yanıtlarınızı her 30 saniyede bir kaydeder, böylece bir elektrik kesintisi olursa yanıtlarınız alınabilir.

Sınava girerken yanınıza sözlük, hesap makinesi vs. alabilir misiniz?

Yanınızda getireceğiniz hiçbir yardımcı araç ve gıda maddesi sınav salonuna alınmayacaktır. Eşyalarınız anahtarı size verilecek kilitli bir dolapta muhafaza edilecektir. Sınav süresince ihtiyacınız olabilecek gerekli materyaller Pearson VUE tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde sizlere sağlanmaktadır.

Sonuçlarınızı öğrenmeniz ne kadar sürer?

Çoğu aday, sonuçlarını anında alır, bu da eğitimlerinin veya kariyerlerinin bir sonraki aşamasıyla ilgili anında plan yapmalarına olanak tanır.

Pearson VUE hangi BT şirketleri için bilgisayar tabanlı testler sunuyor?

Pearson VUE, dünyanın önde gelen BT şirketlerinden bazıları adına endüstride tanınan bilgisayar tabanlı testler sunar. Tam liste https://home.pearsonvue.com/Test-takers/A-to-Z-program-list.aspx adresinde bulunabilir.