fbpx
bilisim-uzmani iş ilanı

Kamuya 100 Bin Kişiye Yakın Bilişimci Alınacak

Kamu Dairelerine 100 Bine Yakın Bilişim Uzmanı Alınması Planlanıyor!

Geçtiğimiz günlerde FETÖ soruşturmaları sırasında 20 bin kişiye yakın kamu personeli görevinden alınmıştı. Hükümet, bu süreç sonrasında kamu bilgi-işlem dairelerini yenilemek, personel açığını kapatmak için çok sayıda bilişim personelinin alınacağını açıkladı.

Hükümet, bilgi teknolojileri üzerinden sağlanan her türlü hizmet, işlem ve bilgi ile bu parametrelerin sunumlarında kullanılan sistemlerin güvenliği ve mahremiyetinin sağlanması adına önümüzdeki 6 yıllık süre içerisinde 300 bin bilişim personeli almayı planlıyor.

Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in yaptığı haber içeriğine göre; Terör soruşturmalarının ardından TÜBİTAK, SGK, Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli kurumlar bilişim uzmanları arayışlarına başladı.

Bilişim uzmanı statüsünde görev yapan uzmanlara ortalama 8 bin TL maaş veriliyor. Türkiye’ de bilişim personelleri yetiştirmeyi amaçlayan bazı projeler geliştiriliyor ve Türkiye İş Kurumu da bu projelere destek vereceğini açıkladı. Sizler de bu iş kollarında çalışmak istiyorsanız sistem uzmanlığı ve çeşitli kurslarımızı eğitim takvimimize girerek inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın