fbpx

Gençlerin En Çok Çalışmak İstediği 5 Sektör

Kariyere yönelik hedeflerin konulduğu ve kariyer değişikliklerinin yapıldığı dönem olan gençlik döneminde, gençlerin en çok çalışmak istedikleri mesleklere yönelik anket yapıldı. Kariyer.net ‘in düzenlediği ankete 300 binden fazla online katılım ile gençlerin en çok çalışmak istediği 5 meslek belirlendi.

Gençlerin en çok çalışmak istediği meslekler sırasıyla şu şekilde;

Yazarlık;

Yazarlık

Listenin 5. sırasında yazarlık yapmak yer alıyor. Gençlerin yüzde 9 ‘unun kariyerlerinde yazarlık yapma hayali bulunuyor.

Yazarlık yeteneğinizi etkili bir şekilde icra etmenizi sağlamak için On Parmak Klavye Kursundan yararlanabilirsiniz.

Yazılım;

Yazılım

Gençlerin en çok yapmak istediği 4. meslek ise yazılım. Yazılım alanında çalışmak isteyen gençlerin oranı yüzde 14.

i-Akademi sizlere yazılım alanında kariyer yapma ve hayallerinizi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Bunun için MCSD – Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığıİleri Yazılım ve Mimari Geliştirme EğitimiJava ile Android Programlamaİleri Android Uygulama Geliştirme, Web Programlama Uzmanlığı gibi eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz. Diğer yazılım ile alakalı eğitimlerimize buradan ulaşabilirsiniz; Bilgisayar Eğitimlerimiz

Turizm;

Turizm

Gençlerin kariyerleri boyunca en çok icra etmek istediği 3. meslek turizm. Yüzde 17 ‘lik kesim turizm ile ilgili kariyer yapmak istiyor.

Tasarım;

Tasarım

Gençlerin hayallerindeki meslek arasında 2. sırada tasarımcı olma hayali yer alıyor. Yüzde 20 ‘lik kesim kariyerlerini tasarımcı olarak sürdürmeyi istiyor.

i-Akademi olarak tasarımcı olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bunun için Grafik Tasarım Uzmanlığı, Autocad Kursu, Web Tasarım Uzmanlığı eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Medya, İletişim ve Teknoloji;

Medya, İletişim ve Teknoloji

Gençlerin kariyer hayallerinin 1. sırasında ise medya, iletişim ve teknoloji alanında bir kariyere sahip olmak yer alıyor. Yüzde 40 ‘lık bir kesim kariyerlerinin bu alanlara yönelik olmasını istiyor.

i-Akademi olarak medya, iletişim ve teknoloji alanına yönelik kariyer sahibi olabilmeniz için Bilgisayar EğitimlerimiziKişisel Ve Mesleki Gelişim Eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Diğer Anket Sonuçları

Ankette “en çok çalışmak istediğiniz meslek” dışında yer alan sorulardan biri de “hangi alanda iş bulmak daha kolay?” sorusu. Yüzde 61 gibi yüksek oranda bir kesim “satış” alanında kolaylıkla iş bulunabileceğini düşünüyor. Dolayısıyla satış alanında çalışan kişilerin işsiz kalmayacağı belirtiliyor. Sizinde satış alanında çalışmak ve bu alanda başarılı olmak istemeniz durumunda Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Eğitimimizden yararlanabilirsiniz.

i-Akademi olarak sizlerin kariyer hayallerinizi gerçekleştiriyor, verdiğimiz nitelikli eğitimler ile kariyerinizde başarılı olmanızı sağlıyoruz. Eğitimlerimize dair bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin;

Tel: 0(232) 464 09 24

Mobil: 0549 464 09 24

E-mail: info@iakademi.com

Yorum Yazın