fbpx
izmir kömür

Elektrik Üretmek İçin Kömür Santrallerinden Faydalanalacak

Elektrik Üretmek İçin Kömür Kullanımını Arttırmak Gerekli

Türkiye’de elektrik üretmek için %12 civarında kömür kullanılıyor. Ülkemizde kullandığımız enerjinin ciddi bir oranı doğalgaz ve kömür santralleri sayesinde üretilmektedir. Türkiye’de ithal edilen ciddi petrol, ithal kömür ve doğalgaz verileri bulunuyor, bu durum ne kadar minimuma indirilirse ülkemiz için daha faydalı olacaktır.

Sürekli olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ülkemizde üretilen yerli enerji kaynaklarının kullanılması gerektiğini vurgularken, bir yandan da yeni teknikler geliştirmektedir. Bu tekniklerin en önemli unsuru ise; elektrik üretmek için yerli kömür santrallerinin kullanılması.

 

Yerli kömür imalatında eğer çıkartılan bölgede elektrik üretiminde kullanılırsa ciddi bir tasarruf yapılacak ve daha ekonomik olacaktır. Türkiye’de 15 milyar ton kömür rezervinin hali hazırda olduğu bilinmektedir.

Hem elektrik üretiminde kullanacağımız yerli kömürler Türkiye’de yen iş potansiyelleri açarak istihdam yaratacak hem de sürekli sirkülasyon olacağı için kömür fiyatları da indirimli olması planlanıyor.

Özellikle İzmir kömür işletmeleri olarak yaptığı çalışmalarla toptan kömür satışı gerçekleştiren ‘’Ulusoy Kömür’’ oldukça uygun fiyatlı kömür ve odun satışı yapmaktadır. Ege bölgesi ve başta İzmir olmak üzere kömür fiyatlarında ciddi indirimler ve kampanyalar yapan bu kömür firması kömür ihtiyaçlarınız için en uygun seçeneklerden bir tanesi. Gerek kömür İzmir şehrinde sürekli gelişen teknoloji ayak uydurarak ve kömür santralleri ile işbirliği içerisinde olan bu firma, yaptığı çalışmalarla Türkiye’deki istihdamı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmakta.

 

Yorum Yazın