fbpx

Nitelikli Eğitim İle İşsizlikten Kurtulun

İşsizlik, bireyin; fiziksel ve zihinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyen, düzenli gelir elde edilemediği için yaşamsal faaliyetleri yerine getirirken zorlandığı, sosyal çevrenin iş bulma konusunda sorduğu sorular ve yaptığı baskılar sonucunda yoğun stres altında kaldığı bir süreçtir. Ekonomik bağımsızlığı kazanamamak ve deyim yerindeyse kendi ayakları üzerinde duramamak, belli bir yaştan sonra aileye yük oluyormuş gibi hissetmek yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Peki işsizlik probleminin çözümü nedir? İşverenlerin çok zor gibi görünen taleplerini karşılamak, bireysel anlamda yeni projelere atılmak veya küçük bir ekip oluşturup kendi işinizin patronu olmak için, kısacası iş bulmak için neler yapmak gerekir? Bu gibi soruların cevabı şüphesiz nitelikli eğitimden geçmektedir.

Doğru Eğitimlerle Öz Geçmişinizi Güçlendirin

Eğitim denince çoğu kişinin aklına okul ve üniversite gibi kurumlar geliyor olabilir. Ancak eğitimi ve kişisel gelişimi yalnızca örgün eğitim kurumlarının dört duvarıyla sınırlı olarak görmek büyük bir yanlıştır. Zira kişisel gelişim, beşikteyken aile aracılığıyla başlar ve son nefesimizi verene kadar devam eder. Okuyacağınız bir kitapta karşılaşacağınız yeni bir iş fikri, tamamlayacağınız bir kursta eğitmenlerinizin yönlendirmeleri veya inceleyeceğiniz bir makalede keşfedeceğiniz yeni bir sektör, hayata karşı bakış açınızı değiştirerek işsizlik problemini çözmenize yardımcı olabilir. Özellikle farklı sektörlere hitap eden kurslara katılmak, bu kurslardan sonra doğacak staj ve iş imkanlarını araştırmak, başarıyla tamamladığınız kurs sonucunda alacağınız sertifikayla CV’nizi güçlendirmek sizin elinizde.

Eğitimin Gücüne Güvenin

İster kurumsal firmalarda çalışmak istiyor olun ister farklı projelerde yer almak isteyen bir freelancer adayı… Doğru eğitimi bulmak, kariyer hedeflerinize bir adım yaklaşmanızı ve işsizlikten kurtulmanızı sağlayacaktır. Örneğin; MS Office programlarından Excel vba, Word gibi birkaçını kullanmayı öğrenerek özel şirketlerde iş bulma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Veya yazılım alanında kendinizi geliştirerek kendi yazılım ofisinizi kurabilir; başlangıçta küçük, uzun vadede büyük bir ekibe önderlik edebilirsiniz. Dijital dünyanın sunduğu yeni iş kollarında hızla yükselmek için SEO ve AdWords gibi konularda uzmanlaşabilirsiniz. Unutmayalım ki dünyadaki tüm sorunları çözmenin yolu doğru ve nitelikli eğitimi almaktan geçiyor. İşsizlik sorunundan hızlıca kurtulmak için kendinize en uygun eğitimi bulmak için info@iakademi.com adresine mail atarak hayalinizdeki işe kavuşmanızı sağlayacak eğitimler hakkında bilgi alabilirsiniz.