Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Yazılımcılar için İngilizce

İngilizce olmadan yazılım alanında ilerlemek çok zor çünkü kodlama yaparken ya da bir program yazarken kullanılan araç ve dokümanların büyük çoğunluğu İngilizce ve hatta İngilizce kaynak sayısı Türkçe kaynağa göre kat kat fazladır. Dolayısıyla bu eğitim programı size yazılımcılar için hazırlanmış bir eğitim programı sunmaktadır.
Eğitmen
Sarp Vahabi
1 student Kayıtlı
0
0 yorumu
  • Genel Bilgiler
yazılımcılar için ingilizce

Eğitim Hakkında

İ Akademi Yazılımcılar için İngilizce Kursu ile Geleceğinizi Planlayın!

Yazılımcılar için İngilizce Kursu ile ilgili bilgi almak için Bizi Arayın! 0 (232) 464 09 24

Yazılımcılar için İngilizce öğrenmek yeni iş olanaklarında sağladığı derin artılar nedeniyle oldukça önemli bir konu halini alıyor. Özellikle yazılımcıların dünyada kazandıkları yüksek gelir oranları birçok yazılımcıyı İngilizce öğrenerek yurtdışı kariyeri yapmaya itiyor. Üstelik yazılımcıların yurtdışı firmalarda uzaktan çalışarak döviz kazanıp TL harcama olanakları da bulunmakta. Tüm bu fırsatları kaçırmak istemeyen yazılımcılar veya yazılımcı adayları için tasarlanan bu eğitim tam size göre! Eğitim Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe çeviri teknikleri, kaynak tarama, İngilizce Mülakat Teknikleri, Yazılım ekiplerinde genel olarak ihtiyaç olan tüm terimler baz alınarak hazırlanmıştır ve oldukça etkileşimli bir yapıdadır.

Yazılımcılar için yurt dışı kariyer olanakları her geçen gün daha geniş bir tabana yayılıyor. Son yıllarda uzaktan çalışma kültürünün daha da yaygınlaşması ile yurt dışı kariyer için belirli çekinceleri ve imkansızlıkları olanlar için de yeni iş imkanları doğuyor. Üstelik pek çok yazılım ofisi uzaktan çalışanlara kendi ülkelerindeki ücretlerin altında ödeme yapsa da bu rakamlar Türkiye’deki ortalama yazılımcı ücretinin birkaç kar üstünde kalmakta. Bu durum da yazılım ve IT sektörü çalışanlarının yurtdışı ve yurtdışı uzaktan iş fırsatlarını kaçırmamak için İngilizce öğrenmelerini sağlıyor. Yazılımcı veya yazılımcı adaylarının İngilizce eğitim seçerken taleplerine göre düzenlenen bu bu eğitim programında adayların ihtiyaçlarına göre bir program belirlenir ve uygulanır.

Yazılımcılar için İngilizce eğitim programları temelde üç temel unsurun uyumuna ihtiyaç duyar. Bunlardan ilki ve en önemlisi doğru eğitmenin tespit edilmesidir. Birçok kursta daha önce yazılım ya da IT alanında eğitim vermemiş eğitmenlerden eğitim alınır. Bu durum eğitimin verimsizleşmesini, öncelikle eğitmenin literatür öğrenmesi gerektiği için eğitim kalitesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle eğitim alınacak eğitmenin yazılım alanından öğrencilere daha önce mesleki İngilizce eğitimi vermiş olması, bu alanda deneyim sahibi olması gerekmektedir. Seçeceğiniz eğitmenin bu alanda deneyimli olmasını ders materyalleri ve programın ihtiyaca özel hazırlanmış olması izler. Eğitim alacağınız eğitim programı size yazılımcılar için hazırlanmış bir eğitim programı sunmalıdır. Bu programın doğru ders materyalleri ile zenginleştirilmiş olması sizin başarıya ulaşmanızı sağlar.

Hedef Kitle

Yazılımcılar için İngilizce eğitimine, bilgisayar/yazılım mühendisliği gibi bölümlerde halen öğrenci olan, yazılım geliştirme alanında çalışan ama kendisini İngilizce konusunda yetersiz hisseden veya bu alanda veya bağlantılı sahalarda kariyer planlayan herkes katılabilir.

Ön Koşullar

Kursa katılım için belirli bir İngilizce bilgi seviyesi aranmamaktadır.

Ünvanlar

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

  • Yazılımcıların internetten ve literatürden İngilizce şeklinde tarama ve okuma yapabilmesi
  • Yazılımcıların farklı milletlerden oluşan ekiplerde iletişim açısından İngilizce konuşabilmesi
  • Yazılımcıların İngilizce terimleri anlayabilmesi
  • Yazılımcıların İngilizce dokümantasyon yazabilmesi

Sınavlar

Sertifikalar

  • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | Yazılımcılar için İngilizce
Course details
Süre Özel Ders

    Bizimle İletişime Geç!
    Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.