fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Proje Yönetiminde Fizibilite Hazırlama ve Değerlendirme

Eğitim Hakkında

Projelerin Fizibilite çalışmasının yapılması ve yönetimin projeler ile ilgili yatırım kararlarını bilgiye, analizlere dayalı olarak vermesi kurumun sürdürülebilirliğine, başarısına etki etmektedir. Yatırımların başarısızlıkla sonuçlanmaması için, yatırım projelerinin fizibilite etüdlerinin doğru ve hassasiyetle hazırlanması, fizibilite süreçlerinin bilinmesi gerekir. Proje Yönetiminde Fizibilite Hazırlama ve Değerlendirme eğitimi, fizibilitenin hazırlanma süreçlerini, aşamalarını, uygulamalı olarak gösteren bir eğitimdir. Bir projenin fikirden, yatırıma kadar olan süreçlerinde, tüm dünyada kabul görmüş PMI’ın ve UNIDO’nun fizibilite hazırlama ve değerlendirme tekniklerinin anlatılması, uygulamalar ile pekiştirilmesi eğitimin temel amacını oluşturmaktadır.

Eğitimin Yöntemi

Metodolojik konu anlatımlarının yanı sıra, aktif katılım ve grup çalışmalarıyla fizibilite hazırlama değerlendirme kavramları gerçek hayattan, iş dünyasından güncel örnekler ile ele alınır, kuruma özgü örnek olaylar üzerinde çalışılarak katılımcıların öğrendiklerini uygulayabilmeleri sağlanır. Eğitim yöntemi bilgiyi beceriye dönüştürmeyi hedefleyen ekip çalışması uygulamaları ile bütünleştirilmektedir.

Hedef Kitle

Kurum bünyesinde proje yapan her birimden yöneticiler ve çalışanlar, proje ekipleri, proje yöneticileri, mühendisler, finans birimi çalışanları, şirket yönetim kadrosu, yatırım projelerine fizibilite çalışmalarına ilgi duyan ilgi duyan herkes katılabilir.

Ön Koşullar

Proje Yönetiminde Fizibilite Hazırlama ve Değerlendirme Eğitimi‘ne katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Fakat projelerde bulunmuş olmak veya proje liderliği yapmış olmak eğitimin kalitesi açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Ünvanlar

  • Proje Yöneticisi
  • Proje Uzmanı
  • Proje Uzmanı
  • Proje Koordinatörü
  • Proje Lideri

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

  • Projelerin başarılı bir şekilde başlatılması
  • Proje Yöneticiliği, Proje Lideri, Proje Yönetim Ofisi Yöneticiliği, Şirket Yönetimi, ARGE, Satış Pazarlama, Üretim, Planlama Departmanı Yöneticiliği, Takım Lideri vb. gibi birçok görevde çalışırken eğitimde kazanılan teorileri uygulayabilme

Sertifikalar

  • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası

Broşür

Maksimum Sınıf Kontenjanı: 8 öğrenci
Süre: 14 Saat
Konu Başlıkları: 36

Bize ulaşın!
    Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.