Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Profesyonel Agile & Scrum Temelleri

Scrum, yazılım Mühendisliği'nde bir uygulama geliştirme yöntemidir. Bu geliştirme yönteminin temel özelliği gözlemci, geliştirmeci ve tekrara dayalı olmasıdır. Birçok modern yazılım projesinin oldukça karmaşık olduğu ve en baştan tümünü planlamanın zor olacağı şeklindeki bir varsayımdan hareket eder.
Eğitmen
Sarp Vahabi
15 students Kayıtlı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
Agile_vs_Scrum

Eğitim Hakkında

Profesyonel Agile & Scrum Temelleri, Scrum ile çalışmak için gereken temel bilgileri oldukça pratik bir şekilde sağlayan 2 günlük bir kurstur. Kurs, öğrencilerin Scrum çerçevesinin ürün teslim çabalarını nasıl geliştirdiğini deneyimledikleri öğretim ve ekip çalışması alıştırmalarının bir kombinasyonudur. Ayrıca, dünya çapında tanınan Professional Scrum Master I, Professional Scrum Product Owner I ve Professional Scrum Developer sertifika sınavlarına da hazırlık için alınabilecek oldukça donanımlı ve bol etkileşimli bir eğitimdir.

2 gün boyunca, öğrenciler Profesyonel Scrum deneyimini yaşarlar; framework’ü öğrenmek ve Scrum’a hakim olmak için gerekli unsurlar olarak takım-temelli işbirliği ve öz-örgütlenme ile karmaşıklığın üstesinden gelmek için iç görüler kazanma gibi beceriler edinirler. Öğrenciler bir ürün oluşturmak için Sprint serisinde ekip olarak birlikte çalışırlar, böylece gerçek yaşam problemleriyle karşılaşırlar. Egzersizler sırasında Scrum kuralları, rolleri ve ilkeleri güçlendirilir. Kurs, Scrum’un pratik uygulamasına yaptığı vurgudan, ortak yanlış kullanımları ve yanlış anlamaları ortaya koyar, böylece öğrenciler ilişkili semptomlar hakkında daha fazla farkındalık kazanırlar. Eğitim ayrıca Scrum’u sağlıklı tutmak için kurallara uyma alışkanlıklarını edinmek ve metolodojik yaklaşımdan çıkmamak için nasıl ilerleme sağlanacağı konusunda rehberlik sağlar.

Profesyonel Agile & Scrum Temelleri eğitimi kurumlara özel ve özel olarak öğretilir. Profesyonel Scrum eğitmenlerimiz, öğrencilerin sınıftan alacağı değeri en üst düzeye çıkarmak için yazılım, yazılım dışı, dağıtılmış ekipler ve sınıf dahil olmak üzere sınıfın belirli öğrenme gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan birkaç vaka çalışmasından birini seçecektir.

Scrum’da çalışma şeklini yaşamak isteyen kuruluşlar, ekipler ve herkes için mükemmel bir eğitimdir. Bu kurs ayrıca, Ürün Sahipleri, Scrum Ustaları, Geliştiriciler ve Organizasyondaki Liderler için rol odaklı eğitim için gerekli olan bilginin temelini sağlar. İster ilk Scrum’a yeni başlıyor olun ister bilginizi tazeleyin, bu eğitim öğrencilere dersten hemen sonra Scrum’u kullanmaya başlama bilgisi ve yol haritası verir.

Hedef Kitle

Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir. Mevcut yazılım geliştirme süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda Scrum konusunda uzmanlık edinmek isteyen ya da Scrum uygulamakta olan ve problemler yaşayan tüm organizasyonlara yöneliktir.

Ön Koşullar

Profesyonel Agile & Scrum Temelleri Eğitimi‘ne katılmak isteyen adaylarımızın temel yazılım geliştirme bilgisine sahip olması beklenmektedir.

Ünvanlar

 • Professional Scrum Master™ I
 • Professional Scrum Product Owner™ I
 • Professional Scrum Developer™

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • Agile prensipler ve ana değerlerini anlama
 • Scrum çerçevesinin temelleri ve yapısını anlama
 • Scrum çerçevesindeki rolleri anlama
 • Scrum çerçevesinde planlama yapabilme
 • Scrum çerçevesinin uygulanması

Sınavlar

Aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

 • Professional Scrum Master™ I
 • Professional Scrum Product Owner™ I
 • Professional Scrum Developer™

Sertifikalar

Katılım sertifikasının yanı sıra; aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

 • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | Profesyonel Agile & Scrum Temelleri
 • Professional Scrum Master™ I
 • Professional Scrum Product Owner™ I
 • Professional Scrum Developer™
Course details
Süre 14 Saat

  Bizimle İletişime Geç!
  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.