fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ve E-SGK Uygulamaları

Eğitim Hakkında

İ-Akademi’nin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ve E-SGK Uygulamaları Eğitimi ile iş hayatınızda fark yaratın!

27.10.2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazete’de “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 5)” yayımlandı. Uygulamanın başlangıç tarihi (Amasya, Bartın ve Çankırı illeri hariç olmak üzere) 01.10.2018 olarak belirlenmiştir.

27.10.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No:5) ile yukarıda belirtilen İller dışında kalan Tüm İl ve İlçelerde “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ” verilmesi 01.07.2019 tarihinden itibaren başlayacağı belirtilmiştir.

Eğitimin amacı, ilk defa 01.07.2019 tarihinden itibaren verilecek “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ” ile ilgili süreçlerin bire bir uygulamalı olarak Beyanname Düzenleme Programı (BDP) üzerinden öğretilmesidir.

SGK veri giriş ekranlarının tanımlanması ve uygulamalı pratik yapma olanağı ile iş yerindeki gerçek ihtiyaçlar bire bir uygulanmış olacak.

Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ortak çalışması olan bu yeni sistemin hatalı veya eksik uygulaması sonucunda kurumların ciddi ceza ve sorunlarla karşılaşacağından konuya gereken önemin verilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bu eğitim bu bildirgeyi yapacak kişilere hız kazandıracağı gibi aynı zamanda hata durumunda ne yapması gerektiğini ve nasıl düzeltebileceğini ve aslında en başında nasıl
hatalar ile karşılaşabileceğini anlatacak

Hedef Kitle

Kurumun Muhtasar ve/veya SGK Bildirge hazırlama sorumluluğunu taşıyan veya konunun denetim ve yönetiminden sorumlu olan tüm uzman ve yöneticiler bu eğitime katılabilirler.
Muhasebe ve İnsan Kaynakları alanında hali hazırda çalışan veya bu alanda kariyerine devam etmek isteyen kişiler için uygundur.

Ön Koşullar

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ve E-SGK Uygulamaları Eğitimi‘ne katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Ünvanlar

  • MUH-SGK Uzmanı

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

  • Beyanname Düzenleme Programı (BDP) Kullanabilme

Sertifikalar

  • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası

Broşür

UFRS Eğitimi, İzmir’in kalbi Alsancak’ta yer alan genel merkezimizde gerçekleştirilir. Genel merkezimizdeki sınıflarımız, son teknoloji ekipman ve yazılımlarla donatılmış olup, verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için her ayrıntı düşünülmüştür.
UFRS Eğitimi, hem bireysel hem de kurumsal başvuruların tamamına açıktır. Kurumsal başvurularda, eğitimin kurumunuz bünyesinde veya sizin belirleyeceğiniz bir lokasyonda gerçekleştirilmesini istiyorsanız detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
Hayır. İ-Akademi, kursun en verimli şartlarda gerçekleşmesi için tüm ekipman ve doküman desteğini kursiyerlerine sunmaktadır. Öğrenme sürecinizi desteklemek adına yazılı ve görsel kaynak paylaşımı yapılır. Böylece hiçbir ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz.
Maksimum Sınıf Kontenjanı: 10 öğrenci
Süre: 8 Saat
Konu Başlıkları: 13

Bize ulaşın!
    Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.