Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

İleri Microsoft Excel

İleri Excel Eğitimi ile veri analizinde uzmanlaşın! Eğitimde, gelişmiş filtreleme, alt toplamlar, Pivot tablolar ve dış veri kaynaklarından veri aktarımı ... Daha fazla göster
Eğitmen
Sarp Vahabi
491 Öğrenciler Maksimum Sınıf Kontenjanı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
 • Eğitim İçeriği (Müfredat)
 • SSS
 • Duyuru
excel
En Yakın Eğitim Takvimi
3 Ağustos 2024
 • 00

  gün

 • 00

  saat

 • 00

  dakika

 • 00

  saniye

excel
 
En Yakın Eğitim Takvimi
18 Temmuz 2024
 • 00

  gün

 • 00

  saat

 • 00

  dakika

 • 00

  saniye

excel

Eğitim Hakkında

İleri Excel Eğitimi Excel’de temel kullanım bilgisine sahip olan katılımcıların, veri analizi araçları ve ileri seviye formül bilgileri ile, daha anlaşılır belgeler, okunur grafik ve raporlar oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlayarak tasarlanmış bir eğitimdir.

İ-Akademi İleri Excel Kursu ile Microsoft Excel‘i kısa sürede öğrenin. İş hayatınızda fark yaratın! Microsoft Office Kursları ile ilgili bilgi almak için arayınız.

İş hayatında rekabetin giderek arttığı günümüzde, Office programlarına özellikle de Excel’e hakim olarak veri ve zaman yönetimini en doğru şekilde yapabilmek, aranan en temel özellikler arasında sayılmaktadır.

İleri Excel Eğitimi İçeriği

Excel’in alt toplam, gelişmiş filtreleme, Pivot tablolarla dinamik sorgulamalar, dış veri kaynaklarından Excel ortamına veri aktarımı ve ileri düzey işlevsel fonksiyonlarının anlatıldığı bu eğitimde, katılımcılar Excel ile büyük veri dosyaları üzerinde etkin analiz ve raporlama yetkinliğine kavuşacaklardır. Excel’in en kullanışlı yardımcı araçlarından olan Pivot Table (Özet Tablo) ile seçilen veri kaynağındaki bilgileri özetleyip, karşılaştırmalı raporlar oluştururuz. Diğer yandan adeta verilerle boğuşurken elimiz ayağımız olan IF(EĞER), VLOOKUP(DÜŞEYARA), HLOOKUP(YATAYARA), SUMIF(ETOPLA), SUMIFS(ÇOKETOPLA) gibi gelişmiş Excel fonsiyonları ile karşılaştığımız problemleri daha kolay çözme olanağına kavuşup, minimum emek ve zaman ile maksimum fayda elde etmiş oluruz.

Kimler Katılabilir?

İleri Excel Eğitimi, yoğun ve kalabalık verleri karar süreçlerinde ve sunumlarda anlaşılabilir hale getirip, dinamik raporlar ve veriler ile son kullanıcılar arasında etkin bir iletişim kurarak veri üzerinde hâkimiyeti güçlendirmek isteyen yeni nesil kullanıcıları için uygundur.

Ön Koşullar

İleri Excel Kursu (ileri excel eğitimi) için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Excel programını kullanmayı öğrenmek isteyen veya kullanan ancak becerilerini geliştirmek isteyen, çalışmalarını ve raporlarını daha etkin ve daha etkileyici hale getirmek isteyen ve temel Düzeyde Excel kullanabilen herkes için uygundur.

Ünvanlar

 • Microsoft Excel Uzmanı
 • Microsoft Excel Raporlama Uzmanı
 • Microsoft Excel Analiz Uzmanı

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • Microsoft Excel’in arayüzünü etkin biçimde kullanabilme
 • Microsoft Excel’de fonksiyonları ve grafikleri etkin biçimde kullanabilme

Sınavlar

 • Microsoft Exam 77-602: MOS: Using Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Exam 77-882: Excel 2010
 • Microsoft Exam 77-888: Excel 2010 Expert
 • Microsoft Exam 77-420: Microsoft Excel 2013
 • Microsoft Exam 77-427: Microsoft Excel 2013 Expert Part One
 • Microsoft Exam 77-428: Microsoft Excel 2013 Expert Part Two
 • Microsoft Exam 77-727: Excel 2016: Core Data Analysis, Manipulation, and Presentation
 • Microsoft Exam 77-728: Excel 2016 Expert: Interpreting Data for Insights
 • Microsoft Exam 70-779: Analyzing and Visualizing Data with Microsoft Excel
 • Microsoft Exam MO-200: Microsoft Excel (Excel and Excel 2019)
 • Microsoft Exam MO-201: Microsoft Excel Expert (Excel and Excel 2019)

Sertifikalar

İleri Eğitimler

Bu eğitimi tamamlayan öğrencilerimizin kariyerlerinde ilerlemek için aşağıdaki eğitimlere katılması önerilir.

FONKSİYONLAR VE HESAPLAMALAR
İleri Excel Eğitimlerinin Temel Amacı Nedir?
İleri excel kursları ile temel amaçlanan vurgu, belirli seviyede excel bilgisine sahip olan kişilerin, özellikle de iş hayatında karşılaşabilecekleri problemlere karşı hızlı çözümler geliştirmelerine yardımcı ve destek olmaktır.
İleri Excel Kurslarına (Eğitimlerine) Kimler Katılabilir?
İleri excel kurslarına (eğitimlerine) genellikle firmalar katılım göstermektedir. Çeşitli sektörlerde aktif rol oynayak kurum çalışanlarının da ileri excel eğitimini talep ettikleri gözlemlenmektedir. Bunun haricinde bireysel olarak başvuru yaparak sizler de ileri excel kurslarına katılım gösterebilirsiniz.
İleri Excel Kursunda- Eğitiminde Gösterilen Konular Nelerdir?
İleri excel eğitiminde genellikle grafik ve tablo oluşturma, formüller, excel üzerinden maliyet tablolarının oluşturulması, pivot tablolarının oluşturulması, grafik makro işlemleri, excel çalışma sayfalarından veri çekme gibi konulara yer verilmektedir.
Temel Excel Kursuna Katılmadan İleri Excel Eğitimine Katılabilir miyim?
Daha çok temel excel eğitimi alan veya temel excel bilgisi olan kişiler ileri excel eğitimini tercih etmektedir. Ancak herkes ileri excel eğitimine katılım gösterebilir. Sizler de temel excel bilginiz olmadan bu eğitimlere katılabilirsiniz.
İleri Excel Eğitimi Fiyatları Nedir?
İleri excel eğitim fiyatları ile ilgili tüm detaylı bilgileri edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız ileri excel eğitim fiyatları ve temel excel eğitimi ile ilgili tüm detaylı bilgileri sizlere sunacaktır.
Bu eğitim "Microsoft Excel A'dan Z'ye" eğitiminin ikinci modülüdür. Mevcut seviye ve talebinize göre dilerseniz aşağıdaki modülleri içeren "Microsoft Excel A'dan Z'ye" eğitimimizi satın alabilirsiniz.

Temel Microsoft Excel

10 Saat

Excel bir hesap tablosu programıdır. Excel, her türlü veriyi (özellikle sayısal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyulacak tüm hesaplamaları ve analizleri yapma imkanı sunan bir uygulamadır. Excel’in özellikleri kullanılarak tablodaki verilerin grafiklerini çizilebilir, kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özet tablolar hazırlanabilir, istenilen verilere ulaşılabilir, veriler sıralanabilir, verilen kriterlere göre sorgulamalar yapılabilirsiniz. Temel Excel kısmında Excel ortamına veri girişi, veri düzenleme ve biçimlendirme, basit ve fonksiyonel grafiklerin hazırlanması gibi temel işlemler üzerinde durulmaktadır.

İleri Microsoft Excel

20 Saat

Excel’in alt toplam, gelişmiş filtre, özet tablolarla dinamik sorgulamalar, dış veri kaynaklarından Excel ortamına veri aktarımı ve ileri düzey işlevsel fonksiyonlarının anlatıldığı bu modülde, katılımcılar Excel ile büyük veri dosyaları üzerinde etkin analiz ve raporlama yetkinliğine kavuşacaklardır. Excel’in en kullanışlı komutu olan Özet Tablo (Pivot Table) seçilen veri kaynağındaki bilgileri özetleyip, karşılaştırmalı raporlar oluşturmaya destekler.bAyrıca bu bölümde filtreleme ile ilgili komutlar anlatılacaktır. Filtreleme komutları ile Excel’deki verileri filtreleme ve amaca yönelik raporlar hazırlanabilir.

Microsoft Excel VBA

25 Saat

Excel’in sınırsızlığını keşfedeceğiniz bu modülde, Excel’in standart komutlarının amaca ulaşmak için yetmediği durumlarda veya rutin işlemleri otomatik olarak gerçekleşmesi gerektiği durumlarda, Microsoft Excel’in içinde mevcut olan Visual Basic script dilini kullanarak program parçacıkları yazılması için kullanılabilir. Visual Basic kodları yazarak planlanan algoritma doğrultusunda program geliştirme becerileri bu bölümde anlatılır. Excel de kullanımımıza sunulan VBA (Visual Basic for Applications) ile Visual Basic kodlarını çalıştırabilir; sayfalar ve veriler üzerinde istenilen tüm işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilirsiniz. VBA, yazılımcı olmayan kullanıcılar tarafından kullanılacağı için yapısı daha basit tasarlanmıştır. Ayrıca Excel VBA da özgün VB (Visual Basic) kodlarının kullanılması da bir avantaj sağlamıştır. Bu sayede Excel kullanıcıları kolaylıkla kendi fonksiyonlarını ve formlarını tasarlayabilecek ve veriler üzerinde işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Eğitimin son aşamasında, örnek proje yapılarak eğitim boyunca öğrenilenler tekrarlanacak ve konular pekiştirilecektir.


Course details
Süre 20 Saat
Konu Başlıkları 44

  Bizimle İletişime Geç!