fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Microsoft SQL Server Veritabanı Yönetimi

Eğitim Hakkında

İ-Akademi bünyesinde bulunan ve alanında uzman MCT eğitmenler eşliğinde Microsoft SQL Server Veritabanı Yönetimi eğitimi ile veritabanı uzmanlığına adım atın.

Microsoft SQL Server, dünyanın en popüler ve en iyi veritabanlarından biri olmaya devam ediyor. Veritabanı, tüm kritik veri ve bilgileri depolamak için gerekli olan BT’nin kalbidir.

SQL veritabanı yöneticisi olmak istiyorsanız, bu kurs tam size göre.

Bu eğitim, başarılı bir veritabanı yöneticisi olmak için ihtiyacınız olan tüm becerileri size sağlayacaktır.

Hedef Kitle

Bu kurs veritabanı yöneticileri, veritabanı geliştiricileri ve iş zekası uzmanları veya bu alanlara giriş yapmak isteyen katılımcılar için tasarlanmıştır. Ayrıca veritabanı odaklı olmayan rapor yazarları, iş analistleri ve istemci uygulama geliştiricileri gibi meslek dallarından SQL kullanıcıları ve & veya hedefi bu alanlarda çalışmak olan herkes katılabilir.

Ön Koşullar

SQL Veritabanı Geliştirme ve Transact-SQL İle Veri Sorgulama Eğitimi için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Microsoft SQL Server veritabanlarını programlama ve sorgulamayı öğrenmeye istekli veya bu konularda kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ünvanlar

  • Veritabanı Uzmanı
  • Veritabanı Yöneticisi
  • DBA

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

  • SQL Sunucu Yönetimi
  • SQL Server’ı en iyi uygulamaları izleyerek bir Üretim ortamına kuruma, depolama, verileri ve günlük dosyalarını inceleme
  • Günlük SQL ile ilgili sorunları giderebilme
  • SQL sunucularını kurumsal bir ortamda yönetebilme
  • Log Shipping gibi High Availability (HA) çözümlerini anlayabilme yapılandırabilme ve izleyebilme

Sınavlar

Aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

Sertifikalar

Katılım sertifikasının yanı sıra; aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.