Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Microsoft SharePoint Online

Kuruluşlar web siteleri oluşturmak için Microsoft SharePoint kullanır. Siz de bilgileri depolamak, düzenlemek, paylaşmak ve bunlara tüm cihazlardan erişmek için güvenli bir yer olarak kullanabilirsiniz.
Eğitmen
Sarp Vahabi
12 Öğrenciler Maksimum Sınıf Kontenjanı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
 • Eğitim İçeriği (Müfredat)
sharepoint online eğitimi

Eğitim Hakkında

Microsoft SharePoint Online’ı başlangıçtan uzmanlığa kadar bu eksiksiz eğitimizle öğrenin! SharePoint, Microsoft’un işbirliği aracıdır ve kullanılmadığı kurumsal bir şirket neredeyse yoktur.

SharePoint; Ekip işbirliğini artırmak, personelin katılımını sağlamak ve iş süreçlerini dönüştürmek için içeriği yönetmek ve kuruluşunuzdaki herkes için merkezi bir site oluşturmak için tüm kurumsal şirketler için başlıca araçtır.

SharePoint’i diğer Office 365 uygulamalarıyla tümleştirebilirsiniz. Bu kursta, özelleştirilmiş gelişmiş iş akışları oluşturmak için SharePoint’i Power Automate ile nasıl entegre edeceğinizi, özelleştirilmiş formlar oluşturmak için Power Apps’i ve daha fazlasını da öğreneceksiniz.

Bu eğitimimiz, başlangıç seviyesinden uzmanlığa kadar Microsoft SharePoint için Türkiye’deki en kapsamlı eğitimdir. Yalnızca kapsamlı değil (Başlangıç düzeyinden itibaren bilmeniz gereken her şeyi kapsar) aynı zamanda öğretici niteliktedir; bu, yeni kavramları öğrendikçe bunları SharePoint’e de entegre ettiğimiz anlamına gelir. Sadece kavramları öğrenmekle kalmayacak, onları gerçekten nasıl uygulayacağınızı da öğreneceksiniz. Bu aynı zamanda ister yeni başlayan ister uzman olun, bu kursta size göre bir şeyler olduğu anlamına gelir.

Bu kurs tüm kavramları öğrenmenize yardımcı olacak şekilde yapılandırılmıştır. Her kavramı önce teoride ele alıyoruz, ardından gerçek hayattan bir örnek kullanarak uyguluyoruz.

SharePoint Nedir?

SharePoint, kuruluşların ekip çalışmasını güçlendiren ve işbirliğini geliştiren dahili web siteleri (ekip siteleri adı verilir) oluşturmak için kullandığı bir platformdur. SharePoint, kuruluşların işletmeleri genelinde içerik ve bilgiyi sorunsuz bir şekilde organize etmesine, paylaşmasına, yönetmesine ve bunlara erişmesine olanak tanır. Dünya genelinde 200.000’den fazla şirket ve 190 milyon kişi SharePoint kullanıyor.

SharePoint Online Nedir?

SharePoint’in hem şirket içi hem de çevrimiçi olabilen birkaç farklı sürümü vardır. SharePoint çevrimiçi en popüler olanıdır ve Microsoft tarafından barındırılan ve her büyüklükteki işletmeye yönelik bulut tabanlı bir hizmettir. Bu kursta tartışılan tüm modüllerin ve özelliklerin, geriye dönük uyumluluk nedeniyle SharePoint’in önceki sürümleri için de geçerli olduğundan; bu kurs aynı zamanda SharePoint 2016 ve SharePoint 2019 (SharePoint Server 2016 ve SharePoint Server 2019) kullanıcıları için de tasarlanmıştır.

SharePoint’in Temel Özellikleri Nelerdir?

İçerik Yönetimi: Gelişmiş meta veriler ve organizasyonla, ister dosyalar, haberler, iş akışları veya veriler olsun, işletmeniz genelinde içeriği kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşabilir ve yönetebilirsiniz.

Sosyal Özellikler: Paylaşılan takvimler ve yorumlar gibi yerleşik sosyal özellikler sayesinde kuruluşunuz genelinde fikirlerinizi paylaşabilir, işbirliği yapabilir ve kararlar alabilirsiniz.

Microsoft (Office) 365 ile Entegrasyon: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Power Automate, Power Apps ve Microsoft Project ile gelişmiş bağlantılarla buluttan en iyi şekilde yararlanmak için SharePoint’i Microsoft 365 uygulamalarıyla entegre edebilirsiniz.

Veritabanı: Microsoft’un SharePoint Listeleri adı verilen sezgisel, erişilebilir ve güçlü veritabanı sistemiyle yapılandırılmamış ve yapılandırılmış içeriği tutun; görünümler, doğrulama kuralları, formlar ve kontrol panelleri oluşturabilirsiniz.

İş Süreçlerini Dönüştürme: Kuruluşunuz genelinde gerçek anlamda dijital dönüşüme ulaşmak için koşullu ve onay iş akışlarıyla ortak ve rutin iş süreçlerini otomatikleştirmek için SharePoint’i kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirme: SharePoint’i kendinize ait hale getirebilir; özelleştirilmiş tasarım özellikleriyle sitenizi beğeninize göre tasarlayabilirsiniz.

İzinler: Güvenlik rollerini, onay iş akışını/ağ geçitlerini içeren Microsoft’un gelişmiş izin yönetimi sistemi aracılığıyla içeriğe erişimi yönetebilir ve Microsoft’un tek oturum açma özelliğini kullanabilirsiniz.

Erişim ve Ölçeklendirme: İşletmelerin %90’ından fazlası halihazırda Office 365 kullanıyor; SharePoint’i küçük firmalardan uluslararası kuruluşlara kadar ölçeklendirmek için bulut kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

 • Ekiplerini güçlendirmek ve işbirliğini geliştirmek isteyen beyaz yaka personel
 • SharePoint yöneticileri
 • Dosyaları halihazırda bulutta veya e-posta dosyalarında depolayan ve düzenlemenin daha iyi bir yolunu bulmak isteyen yöneticiler
 • Verileri güncel olmayan excel dosyalarında saklayan ve daha iyi bir yol bulmak isteyen beyaz yaka personel
 • Kuruluşlarında SharePoint kullanan ancak bundan daha fazlasını elde etmek isteyen beyaz yaka personel
 • Ortak iş süreçlerini otomatikleştirmek isteyen beyaz yaka personel
 • Office 365 entegrasyonunu bir sonraki seviyeye taşımak isteyen Power Automate ve Power Apps kullanıcıları

Ön Koşullar

Bu eğitim başlangıç seviyesinden başlar, dolayısıyla herhangi bir önkoşul gerekmez.

 • Microsoft uygulamalarına (Word, Excel, Outlook) aşinalık arzu edilir ancak gerekli değildir.
 • Office 365 uygulamalarına aşina olmak avantajlıdır ancak gerekli değildir.

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • Gelişmiş ve güçlü SharePoint ekip siteleri oluşturabilme
 • Kuruluşunuz için ücretsiz bir 365 deneme hesabı oluşturabilme,
 • Belge kitaplıklarını kullanarak kuruluş genelinde içeriği, dosyaları, verileri ve bilgiyi yönetebilme
 • İzlenebilirliği yönetmek için tüm belgelerinize sürüm oluşturma uygulayabilme
 • Farklı uygulama ve web bölümleri/widget’larla güzel ve işlevsel sayfalar oluşturabilme
 • Site koleksiyonlarını kullanarak birden fazla bağlantılı ekip sitesi oluşturabilme
 • Güvenlik rollerini kullanarak tüm kullanıcılardaki izinleri yönetebilme
 • SharePoint listelerini kullanarak verileri tutun ve bunlara erişebilme; özel görünümler, doğrulamalar ve kontrol panelleri oluşturabilme
 • Sosyal ağ özelliklerini doğrudan ekip sitenize ekleyebilme
 • Power Automate’i kullanarak SharePoint’teki iş süreçlerini otomatikleştirebilme
 • Power Apps kullanarak formları özelleştirebilme
 • SharePoint’i 3. taraf uygulamalarla entegre edebilme

Sertifikalar

Katılım sertifikasının yanı sıra; aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz. İ-Akademi Pearson Vue Yetkili Sınav Merkezidir.

 • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | Microsoft SharePoint Online

İleri Eğitimler

Bu eğitimi tamamlayan öğrencilerimizin kariyerlerinde ilerlemek için aşağıdaki eğitimlere katılması önerilir.

Course details
Süre 8 Saat (1 Gün)
Konu Başlıkları 122

  Bizimle İletişime Geç!