Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol

Bir işletme bütçesi: önceden ortaya konan bir amaca ulaşabilmek için, işletmenin geleceğe ait bir dönemde izleyeceği politikayı ve yapacağı işleri parasal ve sayısal terimlerle açıklayan bir rapor veya raporlar dizisidir.
Eğitmen
Sarp Vahabi
11 students Kayıtlı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
 • Eğitim İçeriği (Müfredat)
 • SSS
uptrend line arrows with bar chart in stock market on blue color background

Eğitim Hakkında

İşletmelerin müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek ve piyasada başarılı olabilmek için yapmaları gerekenleri planlama ve kontrol etme konusunda kullanabilecekleri önemli bir araç bütçelemedir. Globalleşme ile, bir yandan gittikçe artan rekabet, diğer yandan ortaya çıkan yeni olanaklar bütçelemenin önemini daha da artırmış bulunmaktadır. Firmaların muhasebe, denetim, bütçe ve diğer yönetim alanlarında ve çeşitli yönetim kademelerinde çalışan kişilere yönelik olan bu eğitimde bütçelemenin önemli kavramları, faaliyet bütçelerinin hazırlanması, bütçelerin bir kontrol ve başarı aracı olarak kullanılması konusundaki yaklaşımlar ile ilgili bilgiler sunulacaktır. Bu bilgilerin, eğitim süresince üzerinde çalışılacak uygulama örnekleriyle somutlaştırılarak daha iyi anlaşılması sağlanacaktır.

Hedef Kitle

 • Bütçe çalışmasının nasıl yapıldığını öğrenerek, bütçe teknikleri ile şirketine yön vermek isteyen patronlar ve yöneticiler
 • Bütçe çalışmasında yer alacak mühendislik, satış, pazarlama, İK, satın alma, muhasebe, finans, Ar-Ge departmanı çalışanları

Yukarıdaki rol ve ünvanlara sahip adaylar yanı sıra, İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol konusuna ilgi duyan herkes bu eğitime katılabilir.

Ön Koşullar

İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimi‘ne katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Ünvanlar

 • Bütçeleme Uzmanı

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • Bütçelemenin işletme yönetimindeki rolü ve öneminin kavranması
 • Ana bütçeyi oluşturan münferit bütçelerin tanınması
 • Bütçeleme sürecindeki aşamaların öğrenilmesi
 • Bütçelerin bir kontrol ve başarı değerleme aracı olarak kullanılmasına ilişkin yaklaşımların öğrenilmesi

Sertifikalar

 • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol
İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimi Nerede Gerçekleştirilecek?
İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimi, İzmir’in kalbi Alsancak’ta yer alan genel merkezimizde gerçekleştirilir. Genel merkezimizdeki sınıflarımız, son teknoloji ekipman ve yazılımlarla donatılmış olup, verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için her ayrıntı düşünülmüştür.
İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimine Kurumsal Olarak Kayıt Yaptırmak Mümkün Mü?
İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimi, hem bireysel hem de kurumsal başvuruların tamamına açıktır. Kurumsal başvurularda, eğitimin kurumunuz bünyesinde veya sizin belirleyeceğiniz bir lokasyonda gerçekleştirilmesini istiyorsanız detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
İşletmelerde Bütçe Planlama ve Kontrol Eğitimi Sırasında Ekipman ve Doküman İhtiyacım Olacak Mı?
Hayır. İ-Akademi, kursun en verimli şartlarda gerçekleşmesi için tüm ekipman ve doküman desteğini kursiyerlerine sunmaktadır. Öğrenme sürecinizi desteklemek adına yazılı ve görsel kaynak paylaşımı yapılır. Böylece hiçbir ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz.
Course details
Süre 16 Saat
Konu Başlıkları 23

  Bizimle İletişime Geç!
  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.