Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

MEB Sertifikalı Eğiticinin Eğitimi

Eğitimcinin Eğitimi kursunda, eğitim kariyerinizde herhangi bir aşamada bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Eğiticilik mesleğine nasıl gireceğinizi ve yeni başlayanlar, orta dereceli ve hatta ileri seviye eğitmenler olarak nasıl ilerleyeceğinizi öğreneceksiniz.
Eğitmen
Sarp Vahabi
11 students Kayıtlı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
 • Eğitim İçeriği (Müfredat)
 • SSS
eğiticinin eğitimi.jpg

Eğitim Hakkında

“Bu Eğitim, Kurumların Talebi ve İhtiyaçlarına Paralel Bir Şekilde Gerçekleşmektedir”

MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi sertifika programının amacı, katılımcılara etkili sınıf eğitimi vermek için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaktır. Katılımcıların bir izleyici kitlesine sunum yapmak konusunda daha bilgili ve kendinden emin hale gelmeleri için tasarlanan bu kurs; eğitmenler, eğitim uzmanları veya bir eğitim ortamında sınıf tabanlı dersler / sunumlar yapan diğer uzmanlar için tasarlanmıştır.

Bir konudaki uzmanlık, konuyu başkasına öğretme yeteneğini garanti etmez. Bir eğiticinin, konuyla olduğu kadar öğrenmeyi de kolaylaştıracak yöntemler konusunda bilgili olması gerekir. Bu kurs, eğiticilerin bilmek ve öğretmek arasındaki boşluğu kapatmasına yardımcı olacak kavramlar ve araçlar sağlayacaktır.

Eğitimcinin Eğitimi kursunda, eğitim kariyerinizde herhangi bir aşamada bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Eğiticilik mesleğine nasıl gireceğinizi ve yeni başlayanlar, orta dereceli ve hatta ileri seviye eğitmenler olarak nasıl ilerleyeceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitim endüstrisi dijital çağda çarpıcı değişimler geçiriyor. Sadece bir sunum ortamında bulunmak, insanların önünde durmak ve birkaç madde okumak artık eğitici ve izleyiciyi tatmin etmiyor. Günümüzde eğitmenler, harmanlanmış bir öğrenme sistemi yürütmenin, video ve multimedya içerik oluşturmanın ve bir sınıfı yönetmenin her yönünü bilmelidir.

Dünyada pek çok iyi eğitmen var, ancak bir o kadar da yeterli bilgiye sahip olmasına rağmen eğitmenlik yeteneği gelişmemiş eğitmenler de var. Sektörde fark yaratmak için gerekli olan tüm içeriğe sahip olan bu kursumuz teorik derslere, tartışmalara, grup çalışmasına ve pratik alıştırmalara bölünmüştür. Kursun pratik modülleri katılımcıların kendi deneyimlerinden ve birbirlerinden öğrenmelerini sağlar. Her katılımcı, öğrendiği teoriyi uygulamaya koyabilecek ve diğer katılımcılar gibi bir izleyici önünde sınıf dersi verebilecek. Pratik alıştırmalar bireysel bilgi alma ve kişisel geri bildirim ile takip edilir.

İzmir Eğiticinin Eğitimi kursu; organizasyonunuzda, endüstrideki rakipler ve diğer eğitmenler karşısında bir adım öne geçmeniz için mükemmel bir fırsattır.

Eğiticinin Eğitimi kursunda, insanların yeni beceriler geliştirmelerine ya da yeni uzmanlık alanları geliştirmelerine yardımcı olmak için eğitim oturumları gerçekleştirmeyi öğreneceksiniz. İyi bir eğitmen, iyi bir öğretmen, antrenör, genel konuşmacı ve danışman olabilirsiniz. Bu kurs, eğitim seanslarının nasıl düzenleneceğine özellikle dikkat ederek mesleğin çeşitli yönlerini öğretecektir.

Hedef Kitle

 • Kendini geliştirmek isteyen eğitmenler
 • Eğitmenlik mesleğine yeni başlayanlar veya başlayacak olanlar
 • Mesleğinde kendini geliştirmek isteyen eğitmenler
 • Konusunda sunum yapması gereken uzmanlar
 • Profesyonel konuşmacılar
 • Kendini geliştirmek isteyen konuşmacılar
 • Yazarlar ve antrenörler
 • Eğiticinin Eğitimi kursunu vermek isteyen adaylar
 • İş sağlığı ve güvenliği uzman eğitmenleri

Ön Koşullar

Eğitimden tam anlamıyla yararlanabilmek için, katılımcıların kendi alanlarında uzmanlaşmış kişiler olması önerilmektedir.

Ünvanlar

 • Eğitici

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • İnsanların yeni beceriler geliştirmelerine ya da yeni uzmanlık alanları geliştirmelerine yardımcı olmak için eğitim oturumları gerçekleştirmek
 • İyi bir eğitmen, iyi bir öğretmen, antrenör, genel konuşmacı ve danışman olabililme
 • Eğitim seanslarının nasıl düzenleneceğine özellikle dikkat ederek mesleğin çeşitli yönlerininin öğrenilmesi

Sınavlar

M.E.B. Eğiticinin Eğitimi Sınavı‘na girerek E-Devlet üzerinden sorgulanabilen M.E.B. Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin bu sınava girmek istediğini kayıt esnasında belirtmesi ve M.E.B. tarafından istenen belgeleri ve sınav ödemesini tarafımıza sunması gerekmektedir. Kayıt esnasında bu talebini dile getirmeyen öğrencilerimizin M.E.B. sınavına kaydı sonradan gerçekleşememektedir.

 • M.E.B. Eğiticinin Eğitimi Sınavı

Sertifikalar

İ-Akademi Katılım Sertifikalarını eğitimini tamamlayan tüm öğrencilerimiz alır.

 • M.E.B. Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifikası (M.E.B. Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifikası’nı yalnızca M.E.B. Eğiticinin Eğitimi Sınavı’na girerek sınavda geçer puanı alan öğrenciler alabilir.)
 • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | Eğiticinin Eğitimi
ÖĞRENMENİN OLUŞUMU II
EĞİTİM PROGRAMI TASARLAMA
ETKİLİ SUNUM HAZIRLAMA II
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi Nerede Gerçekleştirilecek?
MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi, İzmir’in kalbi Alsancak’ta yer alan genel merkezimizde gerçekleştirilir. Genel merkezimizdeki sınıflarımız, son teknoloji ekipman ve yazılımlarla donatılmış olup, verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için her ayrıntı düşünülmüştür.
MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimine Kurumsal Olarak Kayıt Yaptırmak Mümkün Mü?
MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi, hem bireysel hem de kurumsal başvuruların tamamına açıktır. Kurumsal başvurularda, eğitimin kurumunuz bünyesinde veya sizin belirleyeceğiniz bir lokasyonda gerçekleştirilmesini istiyorsanız detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sırasında Ekipman ve Doküman İhtiyacım Olacak Mı?
Hayır. İ-Akademi, kursun en verimli şartlarda gerçekleşmesi için tüm ekipman ve doküman desteğini kursiyerlerine sunmaktadır. Öğrenme sürecinizi desteklemek adına yazılı ve görsel kaynak paylaşımı yapılır. Böylece hiçbir ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz.
Course details
Süre 45 Saat
Konu Başlıkları 274

  Bizimle İletişime Geç!
  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.