Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Dart ve Google Flutter ile Cross-Platforma Giriş ve İleri Seviye

Flutter, Google tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir UI yazılım geliştirme kitidir. Android, iOS, Windows, Mac, Linux ve web için uygulamalar geliştirmek için kullanılır.
Eğitmen
Sarp Vahabi
8 students Kayıtlı
0
0 yorumu
 • Genel Bilgiler
Flutter

Eğitim Hakkında

Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan mobil cihazlar, içerdikleri uygulamalar ile pek çok işlevi yerine getiriyor. Özellikle Android ve iOS işletim sistemleri için kodlanan bu uygulamalar zaman zaman milyonlarda dolar değere ulaşabiliyor. Günümüzün en gözde ve en popüler mesleklerinden biri olan mobil uygulama geliştiriciliği bu yüzden büyük öneme sahip. Tam da bu noktada devreye giren İ-Akademi, mobil uygulama geliştiricisi olmak isteyen bireylerin yardımına koşuyor! Tam 220 saatlik Dart Programlama Dili ve Google Flutter Eğitimi ile siz de Android ve iOS platformlarında kusursuz bir şekilde çalışan mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Flutter, Google tarafından geliştirilen ve açık kaynak kodlu native mobil uygulamalar geliştirmemizi sağlayan (yazılım geliştirme kiti) SDK’dır. Mac, Linux ya da Windows gibi platformlarda sorunsuz çalışması için tasarlanmıştır. Android ve iOS platformlarına uygulama geliştirmek için kullanılan Flutter, Dart programlama dilini kullanır. Öğrenilmesi diğer program dillerine kıyasla çok daha kolay olan Dart dili sayesinde, aynı dili kullanarak farklı bir çok platform için uygulama geliştirebilirsiniz.

Google Flutter sayesinde, Android uygulama geliştirmek için Java ve ya Kotlin, iOS uygulama geliştirmek için Swift ve ya Objective-C öğrenmenize gerek kalmadan Dart dili ile her iki platform için uygulama geliştirebilirsiniz.

Flutter, yüksek performans gösteren Mobile-first 2D render motoru, modern react-style framework ve gelişmiş widgetleri sayesinde kullanıcıya zengin bir paket içeriği sunar.

Her platformda kolayca kullanıldığı gibi, geliştiricilerin uygulamaları hızlıca geliştirebilmesini sağlayan kapsamlı bir framework barındırır. Flutter geliştiricilere, kendi framework’ünde istedikleri modülleri kullanabilmesini sağladığı gibi, diğer Framework’lerden de faydalanma imkanı sunar. Gelişmiş widget sistemi sayesinde her iki platformda da profesyonel yapıda çalışan mobil uygulama geliştirmeye imkan sağlar. Özelleştirebilir layout ve widget’lar sayesinde klasik tasarımlar haricinde benzersiz tasarımlar ortaya çıkarmanıza olanak tanır.

Hedef Kitle

Cross platforma ilgili, yazılım ve mobil programlama öğrenmeye istekli veya bu konularda kendini geliştirmek isteyen, yeni teknolojileri öğrenmek ve yazılım dünyasına güçlü teknolojilerle giriş yapmak isteyen ve tek bir programlama dili kullanarak aynı anda hem Android hem de iOS için uygulama geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ön Koşullar

Dart ve Flutter ile Cross-Platforma Giriş ve İleri Seviye Eğitimi için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Yazılım ve mobil programlama öğrenmeye istekli veya bu konularda kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ünvanlar

 • Mobile Developer
 • Cross-Platform Developer
 • Yazılım Uzmanı
 • Yazılım Geliştirici

Kazanımlar

Bu eğitimi başarıyla tamamladığınız takdirde aşağıdaki becerilere sahip olacaksınız:

 • Flutter ve Dart’ı sıfırdan adım adım öğrenme
 • Dart ile Nesne Yönelimli Tasarım (OOD) ve Nesne Yönelimli Programlama (OOP) yapabilme
 • Tüm temel bilgiler:  Flutter & Dart’a derinlemesine dalın ve gelişmiş bir geliştirici olun
 • Hem Android hem de iOS için ilgi çekici yerel mobil uygulamalar oluşturabilme
 • Google Haritalar, cihaz kamerası, kimlik doğrulama ve çok daha fazlası gibi özellikleri kullanabilme
 • Görüntüleri nasıl yükleyeceğinizi ve manuel ve otomatik push bildirimlerini nasıl göndereceğinizi öğrenme

Sertifikalar

 • İ-Akademi Kurs Katılım Sertifikası | Dart ve Google Flutter ile Cross-Platforma Giriş ve İleri Seviye
Course details
Süre 150 Saat

  Bizimle İletişime Geç!
  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini onaylıyorum.