fbpx

Dünya’da ve Ülkemizde Hızla Yaygınlaşan Akademik Ekosistem! Imagine Academy

Imagine Academy Nedir?

Hızla dijitalleşen dünyamızda teknolojiyi kullanma becerisi giderek önem kazanıyor.
Günlük yaşantımızda teknolojiyi kullanma gereksinimimiz arttığı gibi, dijitalleşen iş dünyamızda da süratlı bir dönüşüm yaşıyoruz. Bilgi işlem teknolojileri, yazılım geliştirme ve programlama gibi alanlarda yeni iş olanakları doğuyor.

Microsoft Imagine Academy dijital dünyada teknolojiyi etkin şekilde kullanan bireyler ve yeni nesil IT yetkinliklerine sahip iş gücünü yetiştirmeye yönelik, akademik kurumlarda kullanıma hazır, esnek ve kapsamlı müfredatlar ve sertifikasyon imkanları sağlamayı amaçlıyor.

Imagine Academy: Dünya’da ve ülkemizde hızla yaygınlaşan ve büyümesi devam eden bir akademik ekosistem!

image-academy

Imagine Academy’deki müfredatlar hangi eğitim kurumlarına ve akademik programlara yönelik?

Müfredatlar zorunlu eğitim, lisans ve yüksek öğrenim programlarında kullanıma uygundur.

Microsoft’un müfredatlarını kendi müfredatlarımla birleştirebilir miyim?

Kendi müfredatlarınızı kolaylıkla Imagine Academy’nin içerisindeki müfredat ve akademik içeriklerle bütünleştirebilirsiniz. Microsoft’un müfredat kullanımı önerileri bağlayıcı değildir. Eğitim kurumları diledikleri konu başlıkları ya da akademik içeriklerden faydalanıp, bu içerikleri diledikleri uzunlukta işleyebilirler. Örneğin bazı zorunlu eğitim kurumları (özel ve devlet liseleri) yazılım geliştirme yetkinliği kazandıran Microsoft Technology Associate (MTA) müfredatını seçmeli ders ya da okul sonrası kulüp aktivitesi olarak değerlendirirken, teknik üniversiteler bu müfredatı giriş seviyesi zorunlu ders olarak vermektedir.

Müfredatların kapsamı ve formatı nedir?

Microsoft Imagine Academy içerisindeki müfredatlar 3 ana başlık altında toplanır: Üretkenlik (productivity), Yazılım Geliştirme ve Programlama (Computer Science); ve Bilgi İşlem Teknolojileri Yönetimi (IT Infrastructure).

Akademik içerikleri hem dijital olarak (e-öğrenim) hem de geleneksel, baskı formatında kullanabilirsiniz. Syllabus, ölçme-değerlendirme materyalleri, quizler, sunumlar, öğretmen cevap anahtarları, sertifikasyon sınava hazırlık içerikleri dahil olmak üzere uçtan uca öğretmen ve öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Sertifikasyon olanakları neler?

  • Microsoft Office Specialist (MOS) – Microsoft Office’i profesyonel anlamda kullanma yetkinliği. İşverenlerin %91’i bu sertifikayı arıyor. MOS sertifikalı çalışanlar %15 daha yüksek oranda maaş alıyor.
  • Microsoft Technology Associate (MTA) –Microsoft’un bilgi işlem teknolojilerini (sunucu, veri tabanı, bulut teknolojileri, cihaz ve kullanıcı servisleri) yönetme yetkinliği. İşverenlerin %73’üönümüzdeki beş yıl MTA sertifikalı uzmanlara öncelik vereceğini belirtiyor.
  • Microsoft Certified Educator (MCE) – Microsoft’un UNESCO tabanlı öğretmenlerin sınıflarını teknolojiyle dönüştürme yetkinliğini ölçen, uluslararası geçerliliği olan yetkinlik sertifikasıdır.85,000 öğretmen her yıl bu sertifikayı kazanıyor. Her yıl bu sertifikasyonu kazanan eğitmen sayısı
    %20 artıyor.

sertifikasyon

Imagine Academy’inin kurulum ve kullanımı kolay mı?

  • Öğretmenler ve idari personellerin bu içerikleri kullanmak için herhangi bir eğitime ihtiyacı yoktur.
  • İsteğe bağlı olarak ücretsiz kurulum ve kullanım desteği verilir

Bağlantı: https://www.microsoft.com/turkiye/imagine-academy/

Yorum Yazın